У порівнянні із застосуванням ІПП, лікування вонопразаном було не менш ефективним з точки зору зниження виразності симптомів ГЕРХ, виразки дванадцятипалої кишки та шлунка та ерозивного езофагіту.
Результати систематичного огляду та метааналізу вказують, що в лікуванні першої лінії для ерадикації Helicobacter pylori (H. pylori) та усунення ерозивного езофагіту вонопразан перевершує інгібітори протонної помпи (ІПП), при цьому його застосування при інших кислотозалежних захворюваннях є не менш ефективним. Автори дослідження провели порівняння безпеки та ефективності застосування калій-конкурентних блокаторів секреції соляної кислоти (К-КБК) та ІПП у лікуванні захворювань, спричинених надмірним впливом соляної кислоти у шлунку.
Були розглянуті дані рандомізованих контрольованих досліджень, в яких вивчали захворювання, пов'язані з порушенням секреції соляної кислоти в шлунку, такі як інфекція, викликана H. pylori, пептичні виразки, гастроезофагеальна рефлюксна хвороба (ГЕРХ), що супроводжується клінічними проявами, та ерозивний езофагіт. Для кінцевої точки ефективності та частоти розвитку небажаних явищ, що виникли в ході лікування (НЯВЛ), яка використовується як кінцева точка безпеки, за об'єднаними даними були розраховані відношення ризиків (ВР). З метою оцінки достовірності результатів дослідження провели аналіз чутливості.
З 710 досліджень, які пройшли скринінг, в аналіз було включено 19 робіт, у яких взяли участь 7023 пацієнти. При оцінці загоєння уражень при ерозивному езофагіті на фоні лікування вонопразаном порівняно із застосуванням ІПП через 2, 4 та 8 тижнів ВР становило 1,09, 1,03 та 1,02 відповідно. Щодо зниження виразності симптомів ГЕРХ та загоєння виразок, статистично значущих відмінностей при застосуванні К-КПК та ІПП виявлено не було.
Однак при застосуванні вонопразану як терапії першої лінії була встановлена статистично значуще більш висока частота ерадикації H. pylori у порівнянні із застосуванням ІПП (ВР: 1,13). Що ж до частоти розвитку НЯВЛ, порівняно з ІПП при застосуванні вонопразана загальне ВР становило 1,08. Ризик наявності систематичних помилок був загалом середнім. Результати аналізу чутливості підтвердили надійність результатів дослідження.
У підсумку, порівняно з ІПП, застосування вонопразану було більш ефективним у лікуванні ерозивного езофагіту та як перша лінія ерадикації H. pylori і не менш ефективним у лікуванні інших кислотозалежних захворювань. Безпека лікування вонопразаном та ІПП у короткостроковому періоді була порівнянною.
Journal of Gastroenterology and Hepatology
A Comparison of Efficacy and Safety of Potassium Channel Acid Blocker and Proton Pump Inhibitor in Gastric Acid-related Diseases: A Systematic Review and Meta-analysis
Daniel Martin Simadibrata і співавт.
Коментарі (0)