У дітей, які пройшли ендоскопію верхніх відділів шлунково-кишкового тракту, було виявлено наявність позитивного зв'язку між присутністю інфекції, спричиненої H. pylori, та гастриту.
Результати недавнього дослідження вказують на наявність позитивного статистично значущого зв'язку між присутністю нодулярного антрального гастриту (форми хронічного гастриту) та інфекції, викликаної Helicobacter pylori (H. pylori). Метою дослідження, проведеного Alaaddin Yorulmaz та співавт., було виконання оцінки клінічних та гістологічних результатів, а також демографічних показників у дітей, які проходили ендоскопію верхніх відділів шлунково-кишкового тракту.
Було проведено ретроспективний аналіз даних 636 пацієнтів (401 дівчинки та 235 хлопчиків), які пройшли ендоскопію верхніх відділів шлунково-кишкового тракту та пред'являли скарги на дискомфорт в епігастральній ділянці та (або) диспепсичні симптоми. Було проведено збір даних про наявність виразкової хвороби ШКТ у сімейному анамнезі та інфекції, викликаної H. pylori, у сімейному анамнезі. З історій хвороби також було вилучено дані про результати патогістологічного та ендоскопічного досліджень.
При проведенні гістологічного дослідження на H. pylori, аналізу на антигени H. pylori у стулі пацієнтів та аналізу сечовини у повітрі, що видихається, наявність інфекції, викликаної H. pylori, було виявлено у 43,6 % учасників (n = 277). При ендоскопічному дослідженні наявність нодулярного антрального гастриту було встановлено у 44,3% пацієнтів (n=282). Розвитку нодулярного антрального гастриту сприяє хронічна інфекція, спричинена H. pylori.
З 282 учасників дослідження з нодулярним антральним гастритом у 236 (83,7%) була інфекція, викликана H. pylori. Нодулярний антральний гастрит значно частіше зустрічався у дітей із позитивним результатом аналізів на присутність H. pylori у порівнянні з тими, у кого результат цих аналізів був негативним (відношення шансів 39,16). Усі вивчені маркери були ефективними прогностичними факторами присутності інфекції, спричиненої H. pylori. Таким чином, наявність нодулярного антрального гастриту знаходиться у позитивній кореляції з присутністю хронічної інфекції, спричиненої H. pylori. Автори вважають, що раннє виявлення інфекції, спричиненої H. pylori, має високу важливість і дозволить знизити частоту розвитку ускладнень у старшому віці.
Journal of the National Medical Association
The relationship between helicobacter pylori infection and nodular antral gastritis in pediatric patients
AlaaddinYorulmaz і співавт.
Коментарі (0)