EN | UA
EN | UA

Підтримка Медзнат

Назад

Ефективність кеторолаку при лікуванні болю після операцій на хребті

кеторолак кеторолак
кеторолак кеторолак

Що нового?

Застосування кеторолаку полегшує післяопераційний біль та скорочує застосування опіоїдів у пацієнтів, які перенесли спондилодез, що потенційно підвищує безпеку та ефективність ортопедичних процедур.

Згідно з результатами рандомізованого подвійного сліпого контрольованого дослідження, опублікованими в журналі Spine, додавання кеторолаку до стандартного режиму місцевої анестезії у пацієнтів, які перенесли багаторівневий задній спондилодез поперекового відділу хребта, суттєво знижує інтенсивність післяопераційного болю та зменшує залежність від морфіну.

Встановлено, що кеторолак, нестероїдний протизапальний препарат (НПЗП), що застосовується у складі режимів мультимодальної аналгезії, має потенціал, що сприяє покращенню контролю болю та скорочення застосування опіоїдів.

Це дослідження, проведене Nattharut Chaibhuddanugul та його колегами, було спрямовано на оцінку ефективності застосування кеторолаку в лікуванні болю та скороченні застосування опіоїдів після спондилодезу. До дослідження було включено 47 пацієнтів (середній вік 60,9 ± 6,9 року), яким була показана багаторівнева декомпресія поперекового відділу хребта та задньолатеральний спондилодез. Пацієнтів рандомізували до групи стандартної монотерапії 0,5 % бупівакаїном (група 1) або до групи комбінованої терапії кеторолаком у дозі 30 мг та 0,5 % бупівакаїном (група 2), які вводили безпосередньо у паравертебральні м'язи перед закриттям рани. Для оцінки інтенсивності післяопераційного болю у спині, болю в ногах, застосування морфіну, а також небажаних явищ (ускладнень) використовували цифрову рейтингову шкалу (ЦРШ).

Результати дослідження вказували на статистично значущу різницю між двома групами. Пацієнти, які отримували кеторолак, повідомляли про нижчу інтенсивність болю в спині через 6 годин після операції порівняно з пацієнтами з контрольної групи. Крім того, пацієнти з групи застосування кеторолаку застосовували значно менше морфіну у перші 24, 48, 72 та 96 годин після операції на хребті порівняно з пацієнтами з іншої групи. У жодній із двох груп був виявлено статистично значущих відмінностей у частоті розвитку післяопераційних ускладнень чи небажаних ефектів.

Джерело:

Spine

Стаття:

Addition of Ketorolac to Local Anesthesia for Wound Infiltration in Multilevel Posterior Lumbar Spinal Fusion: A Randomized, Double-Blinded, Placebo-controlled Trial

Автори:

Nattharut Chaibhuddanugul та співавт.

Коментарі (0)

Рекомендації

Ви хочете видалити цей коментар? Будь ласка, вкажіть коментар Невірний текстовий зміст Текст не може перевищувати 1000 символів Щось пішло не так Скасувати Підтвердити Підтвердити видалення Приховати відповіді Вид Відповіді дивитися відповіді en ru ua
Спробуй: