EN | UA
EN | UA

Підтримка Медзнат

Назад

Оцінка поширеності, діагностики та факторів ризику запору

запор запор
запор запор

Що нового?

У приблизно 55,6% госпіталізованих пацієнтів спостерігається запор. Викликає тривогу той факт, що для лікарів запор часто залишається непоміченим (у 64,01% випадків). Важливими факторами ризику запору є серцева недостатність, стареча астенія та прийом деяких лікарських препаратів.

У результатах проспективного когортного дослідження, опублікованих у журналі Medicina, було зазначено тривожні дані щодо поширеності запорів у госпіталізованих пацієнтів. У дослідженні встановлено значний вплив цього шлунково-кишкового захворювання на якість життя пацієнтів, пов'язане зі здоров'ям та на системи охорони здоров'я, які займаються лікуванням його наслідків, хоча часто такий вплив залишається недооціненим.

Мета дослідження полягала в оцінці виникнення, виявлення, факторів впливу та прогресування запорів у госпіталізованих пацієнтів. З цією метою було проведено дослідження, в якому взяли участь усі дорослі пацієнти, які надійшли до терапевтичного відділення. Запор виявляли за допомогою шкали оцінки запорів (CAS), а відповідну інформацію вилучали із медичних карт учасників.

Ключові результати дослідження:

  • Висока поширеність: серед 556 пацієнтів, які відповідали критеріям включення в дослідження, було виявлено високу кількість страждаючих запорами — 55,6 % (ВШ 95 % ДІ 52,8–58,4). Ця несподівано висока поширеність є підтвердженням необхідності приділяти більше уваги цьому захворюванню.
  • Вік та стареча астенія: пацієнти із запорами були старшими, при цьому кореляція з віком була статистично значущою (p < 0,01). Більше того, із запорами були пов'язані більш високі оцінки старечої астенії (p < 0,01), що вказує на потенційний зв'язок між цими факторами.
  • Незалежні фактори ризику: за допомогою логістичного регресійного аналізу даних дослідження було виявлено декілька незалежних факторів ризику запорів. Факторами, що сприяють розвитку цього шлунково-кишкового захворювання, були визнані прийом дигідропіридинових блокаторів кальцієвих каналів (ВШ 1,8; 95% ДІ 1,2–2,8; р<<0,01), рівень старечої астенії (ВШ 1,4; 95% ДІ 1,2–1,5; р < 0,01) та серцева недостатність (відношення шансів (ВШ) 2,1; 95% ДІ 1,2–3,7; p = 0,01).
  • Недостатня діагностика: можливо, найбільш тривожним є той факт, що лікарі не змогли виявити запор у 64,01% пацієнтів. Це наголошує на необхідності невідкладного впровадження регулярної оцінки запорів у медичну карту кожного пацієнта, щоб забезпечити своєчасне розпізнавання та втручання.

Результати цього дослідження проливають світло на недооцінене навантаження цього захворювання серед госпіталізованих пацієнтів. Вони свідчать про необхідність активного вирішення цієї проблеми системами охорони здоров'я не лише з точки зору благополуччя пацієнтів, а й з погляду мінімізації витрат на охорону здоров'я, пов'язаних із збільшенням кількості прийомів у лікаря, направлень до фахівців та госпіталізацій.

Джерело:

Medicina (Kaunas)

Стаття:

Prevalence, Recognition, and Risk Factors of Constipation among Medically Hospitalized Patients: A Cohort Prospective Study

Автори:

Jawahar Al Nou'mani та співавт.

Коментарі (0)

Рекомендації

Ви хочете видалити цей коментар? Будь ласка, вкажіть коментар Невірний текстовий зміст Текст не може перевищувати 1000 символів Щось пішло не так Скасувати Підтвердити Підтвердити видалення Приховати відповіді Вид Відповіді дивитися відповіді en ru ua
Спробуй: