При діагностиці та лікуванні шийного міофасціального больового синдрому слід враховувати анатомічні кути, підлогу та фізичну активність.
У журналі Journal of Clinical Medicine були опубліковані результати дослідження, під час якого аналізували зв'язок між франфуртською площиною та наявністю міофасціальних тригерних точок, що викликають шийний міофасціальний біль.
Darío Sánchez-Guilabert та Angel Martínez-Carrasco провели обсерваційне дослідження, під час якого пацієнтів із шийним болем фотографували для оцінки кута нахилу франкфуртської площини. Одночасно з цим проводили пальпування м'язів задньої поверхні шиї для визначення міофасціальних тригерних точок, які вимірювали за допомогою алгометра тиску у трьох шийних локаціях з правого та лівого боку.
До дослідження було включено 47 учасників як мінімум з одним епізодом шийного болю. Статистично значущі результати було виявлено у наступних парах:
1-а локація справа та заняття спортом;
2-а локація праворуч та підлога;
2-а локація праворуч та заняття спортом;
3-я локація праворуч та підлога;
Підлога та 1, 2 та 3-я локації зліва.
Крім того, кут нахилу франкфуртської площини позитивно корелював з міофасціальними тригерними точками, особливо з правого боку.
Дослідники дійшли висновку, що більший кут нахилу франкфуртської площини був пов'язаний зі зниженням інтенсивності міофасціального болю, а менший кут — з вищою інтенсивністю. У жінок спостерігався нижчий поріг сприйняття болю при натисканні в порівнянні з чоловіками, у зв'язку з чим інтенсивність міофасціального шийного болю у них була загалом вищою. У учасників, які займаються спортом не менше трьох разів на тиждень, поріг сприйняття болю при натисканні був вищим, а інтенсивність болю в шиї нижче. Слід зазначити, що не було виявлено статистично значущого зв'язку між надмірним використанням електронних пристроїв або тривалістю навчання.
Journal of Clinical Medicine
Correlations between the Frankfort Plane and the Presence of Myofascial Trigger Points in Posterior Cervical Musculature: An Exploratory Study
Darío Sánchez-Guilabert та співавт.
Коментарі (0)