У осіб з хронічним риносинуситом з поліпозом носа та супутньою бронхіальною астмою або без цього захворювання застосування біологічних препаратів забезпечує ефективне покращення ендоскопічної, клінічної та рентгенологічної картини.
Застосування біологічних препаратів у лікуванні поліпів носа приносить користь як за наявності, так і за відсутності супутньої бронхіальної астми. Результати дослідження, опубліковані в журналі Journal of Pharmacy Technology, вказують на те, що вибір на користь певного препарату залежить від переваг пацієнта та постачальника медичних послуг, а також від страхового покриття. Мета дослідження полягала у вивченні опублікованих результатів досліджень щодо оцінки застосування біологічних препаратів у лікуванні поліпів носа. Пошук досліджень проводили в електронній базі даних PubMed з використанням відповідних термінів, таких як біологічні препарати, реслізумаб, омалізумаб, меполізумаб або дупілумаб та поліпоз носа, поліпи носа або хронічний риносинусит з поліпозом носа (ХРСПН).
Для вивчення відбирали статті англійською мовою, в яких були представлені результати мета-аналізу, рандомізованих досліджень та ретроспективного аналізу, проведених для оцінки застосування біологічних препаратів у лікуванні поліпозу носа на фоні супутньої бронхіальної астми або без неї. Подальшу оцінку проводили з використанням первинних та третинних посилань на літературні джерела. Безпеку та ефективність застосування біологічних препаратів у лікуванні поліпозу носа вивчали лише у 19 роботах, у тому числі в рамках 9 ретроспективних аналізів, 2 мета-аналізів та 8 досліджень.
Серед досліджених препаратів були реслізумаб, омалізумаб, меполізумаб, дупілумаб та бенралізумаб. У всіх роботах використовували подібні критерії включення (наявність рецидивуючого та рефрактерного ХРСПН) та виключення учасників. Крім біологічних препаратів або плацебо, у всіх роботах застосовували кортикостероїди (флутиказон або мометазон для інтраназального введення). Основною встановленою кінцевою точкою була зміна оцінки виразності поліпів носа за даними ендоскопічного дослідження.
У всіх дослідженнях, ретроспективних аналізах та мета-аналізах при застосуванні реслізумабу, омалізумабу, бенралізумабу, меполізумабу та дупілумабу було виявлено покращення ендоскопічної, клінічної та (або) рентгенологічної картини у осіб з ХРСПН та супутньою бронхіальною астмою або без неї. Найбільший обсяг даних належав до застосування дупілумабу. В даний час біологічними препаратами, схваленими Управлінням з контролю якості харчових продуктів та лікарських засобів США (FDA) до застосування в лікуванні ХРСПН, є дупілумаб, меполізумаб та омалізумаб. Таким чином, біологічні препарати є цінним терапевтичним засобом у лікуванні ХРСПН.
Journal of Pharmacy Technology
Efficacy and Safety of Biologics for Chronic Rhinosinusitis With Nasal Polyps
Renee R. Koski і співавт.
Коментарі (0)