Додаткове продовження терапії ізотретиноїном на 1 місяць після досягнення повної клінічної відповіді може запобігти рецидиву у пацієнтів з акне.
Результати дослідження, опубліковані в журналі Dermatologic Therapy, свідчать про те, що у пацієнтів зі звичайними вуграми додаткове продовження терапії ізотретиноїном для внутрішнього прийому на 1 місяць після досягнення повної клінічної відповіді, незалежно від сумарної дози, дозволяє поліпшити ефективність лікування. Мета цього поперечного дослідження полягала у визначенні факторів, що впливають на частоту рецидиву після лікування ізотретиноїном. До дослідження було включено 212 пацієнтів (співвідношення жінок та чоловіків – 3,15; середній вік – 23,5 ± 6,2 роки) з акне (вугровим висипом).
У дослідження включали пацієнтів, які отримували ізотретиноїн внутрішньо у дозі
0,3-1 мг/кг/добу протягом щонайменше 4 місяців. Дослідники провели ретроспективну оцінку даних пацієнтів для вивчення частоти рецидиву та факторів, що могли на неї вплинути. Частота рецидиву становила 37,3%, а медіана часу до рецидиву - 10 місяців.
Автори повідомили, що у молодших пацієнтів (віком ≤ 20 років) за наявності акне з макрокомедонами та залишкових уражень наприкінці лікування частота рецидиву була вищою. Для попередження рецидиву у пацієнтів з акне, які приймають ізотретиноїн внутрішньо, дуже важливо продовжувати лікування до досягнення повної клінічної відповіді, а потім ще протягом 1 місяця, незалежно від сумарної дози.
Dermatologic Therapy
Investigation of relapse rate and factors affecting relapse after oral isotretinoin treatment in patients with acne vulgaris
Elif Demirci Saadet
Коментарі (0)