У дітей, які отримували лікування з приводу лихоманки або респіраторних симптомів у рамках надання медичних послуг у неробочий час, спостерігаються однакові наслідки незалежно від використання антибіотиків, хоча розвиток небажаних явищ часто призводить до передчасного припинення лікування, при цьому найпоширеніше НЯ – дискомфорт у шлунково-кишковому. тракті.
Згідно з результатами обсерваційного дослідження, опублікованими в журналі Scandinavian Journal of Primary Health Care, у дітей з лихоманкою або респіраторними симптомами спостерігалася порівнянна тривалість симптомів та невідвідування занять у дитячому садку чи школі незалежно від проведення антибіотикотерапії. Значна частка батьків повідомила про небажані явища, пов'язані із застосуванням антибіотиків, при цьому деякі зіткнулися з додатковими перешкодами, що призводять до передчасного припинення терапії, часто протягом перших чотирьох днів.
Мета дослідження полягала у визначенні наслідків антибіотикотерапії респіраторних інфекцій у дітей. Дослідження проводили у чотирьох установах, які надають медичну допомогу у неробочий час, та одній дитячій клініці невідкладної допомоги за участю 266 дітей (у віці від 0 до 6 років) з лихоманкою або респіраторними симптомами. В рамках дослідження основну увагу приділяли вивченню тривалості симптомів, тривалості відсутності в дитячому садку або школі, тривалості лікування та небажаних явищ.
Згідно з результатами аналізу, статистично значущі відмінності у тривалості симптомів, тривалості лихоманки чи пропусків занять у дитячому садку чи школі між групами, яким призначали та не призначали антибіотики, були відсутні (30,8 % та 69,2 % відповідно). Цей результат залишався незмінним навіть під час аналізу даних у підгрупі дітей із отитом середнього вуха. Близько 84,5% батьків дітей, яким було призначено антибіотики, повідомили про тривалість їх прийому, що склала 5–7 днів, при цьому 50,7% повідомили про відсутність ускладнень. Небажані явища, пов'язані із застосуванням антибіотиків, були зареєстровані у 42,3 % випадків, при цьому переважним НЯ був дискомфорт у шлунково-кишковому тракті.
Scandinavian Journal of Primary Health Care
Outcomes of antibiotic treatment for respiratory infections in children an observational study in primary care
Linn Karin Tjalvin Alvsåker і співавт.
Коментарі (0)