Повідомляється про високу частоту виявлення кісти Бейкера під час досліджень МРТ у пацієнтів із болем у коліні.
Згідно з результатами перехресного дослідження за участю 113 пацієнтів (середній вік 44,94 ± 6,69 року) з болем у коліні, частота виявлення кісти Бейкера під час магнітно-резонансної томографії (МРТ) склала 19,47 %, що вказує на значну поширеність цього утворення у цій популяції. Основна мета дослідження полягала у визначенні поширеності кісти Бейкера у пацієнтів з болем у коліні, використовуючи МРТ як метод візуалізації. Дослідники відібрали комплексну вибірку із 113 пацієнтів (віковий діапазон від 15 до 65 років), з яких 65 (57,52 %) були чоловіками, а 48 (42,48 %) — жінками, внаслідок чого співвідношення чоловіків і жінок склало 1,4 : 1.
Усі учасники зі скаргами на біль у коліні, що тривало понад 4 тижні, були направлені на МРТ колінного суглоба. Винятки були зроблені для випадків післяопераційного болю та за наявності протипоказань до МРТ. Діагностику проводили з використанням сканера потужністю 1,5 Тесла, при цьому коліно розташовувалося у розігнутому стані з невеликою зовнішньою ротацією. Інтерпретацію знімків МРТ визначення наявності чи відсутності кісти Бейкера проводив консультант-рентгенолог.
Середній індекс маси тіла (ІМТ) пацієнтів становив 27,45±3,02 кг/м2, а середня тривалість болю - 5,78±2,30 місяця. В результаті аналізу МРТ кіста Бейкера була виявлена у 22 пацієнтів з болем в коліні, що вказує на частоту виявлення 19,47%. Отримані результати підтверджують значну поширеність кісти Бейкера на МРТ у пацієнтів із болем у коліні. Отже, рекомендується регулярне призначення дослідження МРТ пацієнтам із болем у коліні з метою діагностики захворювання на ранній стадії. Такий запобіжний підхід може допомогти зупинити розвиток захворювання та згодом зменшити ризик пов'язаних з ним ускладнень.
The Professional Medical Journal
To determine the frequency of Baker’s cyst on MRI in patients with knee pain
Mariam Yamin та співавт.
Коментарі (0)