У дітей гострий панкреатит пов'язаний з дисбактеріозом кишечника.
Значним проривом у цьому питанні стало нещодавно проведене новаторське дослідження, результати якого дають уявлення про взаємозв'язок між гострим панкреатитом (ГП) у дітей та дисбактеріозом кишечника. Гострий панкреатит у дітей, який, як відомо, пов'язаний із високим рівнем захворюваності, протягом тривалого часу не вивчався у комплексних дослідженнях, особливо спрямованих на розуміння факторів, що призводять до розвитку тяжких випадків. До цього дослідження, проведеного групою дитячих гастроентерологів, було включено 30 дітей віком до 21 року, госпіталізованих до центру високоспеціалізованої медичної допомоги з приводу першого нападу ГП.
Щоб визначити вихідний рівень, до дослідження також були включені 34 здорові добровольці (ЗД, контрольна група) з того ж регіону. Для вивчення таксономічного та функціонального профілю мікроорганізмів, присутніх у зразках калу учасників, використовували передовий метод дробового метагеномного секвенування. Демографічні характеристики пацієнтів у групах ГП та ЗД були порівняні.
Основні результати
Результати дослідження підкреслюють факт розвитку дисбактеріозу кишечника у дітей з ГП, а також на його зв'язок зі ступенем тяжкості захворювання. Дослідники пропонують провести багатоцентрове дослідження для підтвердження цих результатів, яке може стати відправною точкою для розробки інтервенційних досліджень, спрямованих на зміну мікрофлори кишечнику для зниження тяжкості гострого панкреатиту у дітей.
Це інноваційне дослідження відкриває нові можливості для подальшого вивчення цілеспрямованих втручань, які можуть докорінно змінити лікування гострого панкреатиту у дітей. У міру того, як вчені все глибше вивчають взаємозв'язок між мікрофлорою кишечника та ГП у дітей, можливість революційних медичних досягнень стає дедалі ймовірнішою.
Digestive and Liver Disease
Acute pancreatitis is associated with gut dysbiosis in children
Chinenye R Dike та співавт.
Коментарі (0)