Підшкірне введення тоцилізумабу може бути ефективним у пацієнтів з рефрактерною фіброміалгією.
Згідно з результатами нещодавно проведеного дослідження, опублікованими в журналі Biomedicines, підшкірне введення тоцилізумабу може бути ефективним у лікуванні фіброміалгії. Мета дослідження полягала в оцінці застосування тоцилізумабу як потенційного варіанту терапії рефрактерної фіброміалгії. В аналіз було включено серію випадків підшкірного введення тоцилізумабу у пацієнтів з фіброміалгією.
Симптоми фіброміалгії оцінювали за допомогою спеціальної шкали на основі критеріїв, розроблених у 2016 році Американською колегією ревматологів, а також переглянутої версії опитувальника для оцінки наслідків фіброміалгії (FIQR), який передбачав оцінку інтенсивності болю. Для порівняння виразності симптомів фіброміалгії використовували знаковий ранговий критерій Вілкоксона. Було також проведено транскриптомний аналіз з використанням нейтрофілів, отриманих у відповідних здорових добровольців у контрольній групі та пацієнтів з фіброміалгією.
У дослідження були включені дані про шістьох пацієнтів: двох з первинною фіброміалгією та чотирьох з вторинною фіброміалгією. Всім добровольцям протягом щонайменше 12 тижнів вводили тоцилізумаб підшкірно. Тривалість лікування обумовлена наявністю важких симптомів, що зберігалися на тлі стандартних методів лікування. У ході дослідження через 4 та 12 тижнів після початку лікування у пацієнтів спостерігалося зниження оцінки за FIQR та шкалою оцінки виразності фіброміалгії.
Через 4 тижні у чотирьох із шести пацієнтів (67 %) інтенсивність болю знизилася як мінімум на 30 %. Через 12 тижнів відповідний рівень зниження інтенсивності болю відзначався у трьох із шести пацієнтів (50 %). Крім того, результати порівняльного аналізу експресії генів у пацієнтів з первинною фіброміалгією та учасників контрольної групи свідчать про можливі відмінності в експресії генів після застосування тоцилізумабу.
Переваги, що спостерігаються, можуть вказувати на потенційну ефективність застосування тоцилізумабу в лікуванні пацієнтів з фіброміалгією. Тим не менш, для більш точної оцінки ефективності необхідно провести рандомізоване контрольоване дослідження.
Biomedicines
Subcutaneous Tocilizumab May Be Effective in Refractory Fibromyalgia Patients
Kuo-Tung Tang та співавт.
Коментарі (0)