Застосування мікроголкового трансдермального пластиру (МТП) з нестероїдним протизапальним препаратом (НПЗП) у пацієнтів з остеоартрозом колінного суглоба забезпечує статистично значуще зниження виразності синовіту та болю через 2 тижні.
Результати рандомізованого контрольованого дослідження свідчать, що МТП з кеторолаком можна застосовувати як неінвазивний варіант лікування при остеоартрозі колінного суглоба. Метою цього подвійного сліпого дослідження, проведеного Saradej Khuangsirikul та співавт., була порівняльна оцінка ефективності застосування МТП з нестероїдними протизапальними засобами при захворюваннях суглобів. До дослідження було включено 100 пацієнтів віком від 40 до 70 років з остеоартрозом колінного суглоба, що супроводжувався больовим синдромом, з рентгенологічними неструктурними змінами.
Пацієнти були рандомізовані до груп застосування МТП з НПЗП (кеторолак у дозі 30 мг) або плацебо МТП (МТП наносили по медіальній лінії колінного суглоба 2 рази на тиждень). Середній вік пацієнтів становив 67,4±7,4 року (40 жінок та 10 чоловіків) у групі застосування МТП у комбінації з НПЗП та 63,9±8,4 року (35 жінок та 15 чоловіків) у групі плацебо. Товщину синовіальної оболонки оцінювали за допомогою УЗД до початку лікування та на 1, 2 та 4-му тижні після початку лікування.
Крім того, оцінювали інтенсивність болю з використанням візуальної аналогової шкали (ВАШ) та індексу виразності остеоартрозу університетів Західного Онтаріо та Макмастера (WOMAC), а також реєстрували всі небажані явища, що виникли. Порівняно з групою плацебо, при застосуванні МТП з НПЗП було відзначено значне зменшення товщини синовіальної оболонки та зниження інтенсивності болю за ВАШ на 2-му та 4-му тижнях після початку лікування. Крім того, у групі застосування МТП у комбінації з нестероїдними протизапальними засобами спостерігалося статистично значуще поліпшення індексу WOMAC на 4-му тижні (див. таблицю 1).
До 4-го тижня середнє зменшення товщини синовіальної оболонки склало 1,1 мм у групі застосування МТП з НПЗП та 0,3 мм у групі плацебо. Середнє зниження інтенсивності болю за ВАШ склало 3,2 та 1,7 бала відповідно. Крім того, до 4-го тижня статистично значимо знизився індекс WOMAC - на 5,7 та 0,9 бала в групі застосування МТП з НПЗП та групі плацебо відповідно.
Важливо, що будь-які ускладнення або пов'язані з лікуванням небажані явища були відсутні протягом усього дослідження, що вказує на безпеку застосування МТП з НПЗП. Таким чином, застосування МТП з кеторолаком забезпечує зниження інтенсивності болю та запалення, а також покращення інших показників у пацієнтів з остеоартрозом колінного суглоба на ранніх стадіях. Ці результати свідчать про вдосконалення лікування остеоартрозу колінного суглоба і вказують на наявність нового перспективного варіанта терапії для пацієнтів, яким потрібне полегшення суглобового болю.
Journal of Southeast Asian Orthopaedics
Effect of Transdermal Microneedle Patch Plus Nonsteroidal Anti-Inflammatory Drug in Knee Osteoarthritis: A Randomized, Double-Blind Study
Saradej Khuangsirikul і співавт.
Коментарі (0)