EN | UA
EN | UA

Підтримка Медзнат

Назад

Вплив застосування мікроголкового трансдермального пластиру з кеторолаком на виразність болю та запалення при остеоартрозі колінного суглоба

кеторолак кеторолак
кеторолак кеторолак

Що нового?

Застосування мікроголкового трансдермального пластиру (МТП) з нестероїдним протизапальним препаратом (НПЗП) у пацієнтів з остеоартрозом колінного суглоба забезпечує статистично значуще зниження виразності синовіту та болю через 2 тижні.

Результати рандомізованого контрольованого дослідження свідчать, що МТП з кеторолаком можна застосовувати як неінвазивний варіант лікування при остеоартрозі колінного суглоба. Метою цього подвійного сліпого дослідження, проведеного Saradej Khuangsirikul та співавт., була порівняльна оцінка ефективності застосування МТП з нестероїдними протизапальними засобами при захворюваннях суглобів. До дослідження було включено 100 пацієнтів віком від 40 до 70 років з остеоартрозом колінного суглоба, що супроводжувався больовим синдромом, з рентгенологічними неструктурними змінами.

Пацієнти були рандомізовані до груп застосування МТП з НПЗП (кеторолак у дозі 30 мг) або плацебо МТП (МТП наносили по медіальній лінії колінного суглоба 2 рази на тиждень). Середній вік пацієнтів становив 67,4±7,4 року (40 жінок та 10 чоловіків) у групі застосування МТП у комбінації з НПЗП та 63,9±8,4 року (35 жінок та 15 чоловіків) у групі плацебо. Товщину синовіальної оболонки оцінювали за допомогою УЗД до початку лікування та на 1, 2 та 4-му тижні після початку лікування.

Крім того, оцінювали інтенсивність болю з використанням візуальної аналогової шкали (ВАШ) та індексу виразності остеоартрозу університетів Західного Онтаріо та Макмастера (WOMAC), а також реєстрували всі небажані явища, що виникли. Порівняно з групою плацебо, при застосуванні МТП з НПЗП було відзначено значне зменшення товщини синовіальної оболонки та зниження інтенсивності болю за ВАШ на 2-му та 4-му тижнях після початку лікування. Крім того, у групі застосування МТП у комбінації з нестероїдними протизапальними засобами спостерігалося статистично значуще поліпшення індексу WOMAC на 4-му тижні (див. таблицю 1).

До 4-го тижня середнє зменшення товщини синовіальної оболонки склало 1,1 мм у групі застосування МТП з НПЗП та 0,3 мм у групі плацебо. Середнє зниження інтенсивності болю за ВАШ склало 3,2 та 1,7 бала відповідно. Крім того, до 4-го тижня статистично значимо знизився індекс WOMAC - на 5,7 та 0,9 бала в групі застосування МТП з НПЗП та групі плацебо відповідно.

Важливо, що будь-які ускладнення або пов'язані з лікуванням небажані явища були відсутні протягом усього дослідження, що вказує на безпеку застосування МТП з НПЗП. Таким чином, застосування МТП з кеторолаком забезпечує зниження інтенсивності болю та запалення, а також покращення інших показників у пацієнтів з остеоартрозом колінного суглоба на ранніх стадіях. Ці результати свідчать про вдосконалення лікування остеоартрозу колінного суглоба і вказують на наявність нового перспективного варіанта терапії для пацієнтів, яким потрібне полегшення суглобового болю.

Джерело:

Journal of Southeast Asian Orthopaedics

Стаття:

Effect of Transdermal Microneedle Patch Plus Nonsteroidal Anti-Inflammatory Drug in Knee Osteoarthritis: A Randomized, Double-Blind Study

Автори:

Saradej Khuangsirikul і співавт.

Коментарі (0)

Рекомендації

Ви хочете видалити цей коментар? Будь ласка, вкажіть коментар Невірний текстовий зміст Текст не може перевищувати 1000 символів Щось пішло не так Скасувати Підтвердити Підтвердити видалення Приховати відповіді Вид Відповіді дивитися відповіді en ru ua
Спробуй: