Трикомпонентна терапія на основі тегопразану протягом 14 днів забезпечує більш ефективну ерадикацію H. pylori у порівнянні з трикомпонентною терапією на основі тегопразану протягом 7 днів.
Згідно з результатами дослідження в умовах клінічної практики застосування трикомпонентної терапії на основі тегопразану протягом 14 днів сприяло досягненню більш високого рівня ерадикації Helicobacter pylori (H. pylori) на тлі допустимих побічних ефектів порівняно з трикомпонентною терапією на основі тегопразану протягом 7 днів. Yoon Suk Jung та співавт. оцінювали ефект тривалості лікування (7 та 14 днів) із застосуванням трикомпонентної терапії на основі калій-конкурентних блокаторів секреції кислоти на рівень ерадикації H. pylori.
Автори провели ретроспективний аналіз даних пацієнтів, які отримували трикомпонентну терапію на основі тегопразану (тегопразан 50 мг + амоксицилін 1000 мг + кларитроміцин 500 мг 2 р/добу протягом одного або двох тижнів) як терапію першої лінії для лікування інфекції, спричиненої H. pylori. У дослідженні вибірки пацієнтів залежно від призначеного лікування (популяція ITT) основною кінцевою точкою була частота ерадикації.
Трикомпонентне лікування на основі тегопразану отримували 948 учасників: 435 пацієнтів отримували терапію протягом 7 днів, а 513 – протягом 14 днів. У групі 14-денної терапії частота ерадикації була вищою, ніж у групі семиденної терапії (див. таблицю 1).
Загальна частота виникнення небажаних явищ була порівнянною в обох групах. Шість пацієнтів у групі 14-денної терапії припинили приймати призначені лікарські препарати через побічні ефекти. У перші чотири дні лікування 4 пацієнти (67%) достроково припинили прийом препаратів. Якщо трикомпонентна терапія на основі тегопразану застосовується для лікування інфекції, викликаної H. pylori, у випадках резистентності до кларитроміцину може знадобитися 14-денний курс лікування.
Journal of Gastroenterology and Hepatology
7-day versus 14-day tegoprazan-based triple therapy to treat Helicobacter pylori infection: Real-world evidence
Yoon Suk Jung і співавт.
Коментарі (0)