Результати дослідження свідчать, що застосування
флунаризина і топірамата сприяє ефективному зниженню виразності симптомів
мігрені, не пов'язаних з головним болем.
Згідно з результатами недавнього дослідження, опублікованими в журналі The International Journal of Neuroscience, традиційні препарати, які призначаються для профілактики мігрені, ефективні для полегшення симптомів мігрені, не пов'язаних з головним болем. Метою цього дослідження було порівняння ефективності застосування флунаризина і топірамата для зниження виразності симптомів мігрені, не пов'язаних з головним болем, а також оцінка змін рівнів пролактину і дофаміну до і після терапії.
У дослідження включили 66 пацієнтів з епізодичною мігренню. Учасників рандомізували для отримання флунаризина або топірамата. В ході дослідження у пацієнтів обох груп відзначалося полегшення симптомів мігрені, не пов'язаних з головним болем, в порівнянні з попередньою терапією в продромальному періоді, в фазі головного болю і в фазі полегшення.
Після лікування рівні пролактину у пацієнтів групи флунаризина були вище (t = -4,097), а рівні дофаміну - нижче (t = 1,909), ніж до терапії. Статистично значущих відмінностей в рівнях дофаміну (t = 1,556) і пролактину (t = 1,099) до і після терапії топіраматом виявлено не було.
Наведені вище спостереження вказують на зіставну ефективність флунаризина і топірамата, а також підтверджують роль системи «дофамін – пролактин» в якості основної мішені дії флунаризина для лікування симптомів мігрені, не пов'язаних з головним болем.
The International Journal of Neuroscience
The effect of topiramate versus flunarizine on the non-headache symptoms of migraine
Wei Li і співавт.
Коментарі (0)