Встановлено однакову ефективність застосування карбамазепіну та леветирацетаму при фокальній епілепсії у дітей щодо контролю нападів, але прийом карбамазепіну пов'язаний з великою кількістю небажаних явищ та найгіршим дотриманням режиму лікування пацієнтами.
В рамках рандомізованого контрольованого клінічного дослідження встановлена еквівалентна ефективність застосування карбамазепіну (КБЗ) і леветирацетаму (ЛЕВ) для контролю фокальних епілептичних нападів у дітей протягом 24 тижнів, проте прийом карбамазепіну призводив до більшої кількості побічних ефектів, що вказує на необхідність враховувати переносимість при виборі лікування. Мета даного одноцентрового подвійного сліпого дослідження у паралельних групах полягала у визначенні ефективності та небажаних явищ монотерапії КБЗ порівняно з монотерапією ЛЕВ у дітей із фокальними епілептичними нападами.
У дослідження включили 120 пацієнтів з нещодавно діагностованими фокальними нападами віком від 2 до 14 років, яких рандомізували на отримання КБЗ у дозі від 15 до 20 мг/кг або ЛЕВ у дозі від 20 до 40 мг/кг щодня. Моніторинг включених у дослідження учасників щодо поліпшення та виявлення небажаних явищ проводили на 4-му, 12-му та 24-му тижнях. Шість пацієнтів виключили через ускладнення, пов'язані з прийомом КБЗ. Середня частота нападів та кількість пацієнтів без нападів у групах дослідження представлені у таблиці 1.
Однак частота розвитку збудження, дерматологічних ускладнень та сонливості у групі КБЗ була значно вищою (р < 0,05). Незважаючи на порівнянну ефективність обох препаратів у контролі нападів, прийом КБЗ був пов'язаний з великою кількістю небажаних явищ та нижчим рівнем дотримання режиму лікування пацієнтами. Лікарі повинні враховувати ці відмінності, щоб мінімізувати потенційні небажані наслідки.
Naunyn-Schmiedeberg's Archives of Pharmacology
Safety and efficacy of levetiracetam and carbamazepine monotherapy in the management of pediatric focal epilepsy: a randomized clinical trial
Hadi Montazerlotfelahi і співавт.
Коментарі (0)