Введення 4% артикаїну або 2% лідокаїну в щічний переддень (щічна анестезія) з інтервалом 5 або 8 хвилин мінімізує дискомфорт і частоту ін'єкцій при видаленні молочних молярів верхньої щелепи у дітей.
Проведення місцевої анестезії у дітей - завдання унікальної складності. Піднебінні ін'єкції пов'язані з травматизацією і часто викликають у дітей сильний біль і, як наслідок, страх перед стоматологами.
Щоб знайти рішення для цієї проблеми, Esra Ceren Tuğutlu та Kevser Sancak провели рандомізоване контрольоване дослідження, в якому з різними інтервалами після анестезії оцінювали суб'єктивне сприйняття болю при проведенні анестезії та видалення молочних молярів верхньої щелепи з використанням різних анестетичних розчинів та без виконання піднебінних ін'єкцій.
У дослідженні взяли участь 78 пацієнтів у віці від 8 до 12 років, 40 з яких (51,3%) були дівчатка, 38 (48,7%) — хлопчики. Пацієнтів рандомізували у шість груп: досліджувані групи, в яких їм виконували щічну анестезію артикаїном або лідокаїном з інтервалом 5 або 8 хвилин після анестезії без подальшої піднебінної ін'єкції, та контрольні групи, в яких пацієнтам виконували піднебінну анестезію.
Суб'єктивний характер та інтенсивність больових відчуттів після виконання анестезії та видалення зубів оцінювали за допомогою рейтингової шкали гримас болю Вонг — Бейкер та візуальної аналогової шкали (ВАШ).
Після анестезії між групами відзначалися статистично значущі відмінності в оцінці інтенсивності болю за ВАШ (p < 0,05). У досліджуваних групах оцінка за ВАШ була значно нижчою, ніж у контрольній групі. Проте статистично значимих відмінностей в оцінках за ВАШ і за шкалою Вонг — Бейкер після видалення зуба при виконанні піднебінної анестезії і без неї не було виявлено.
Clinical Oral Investigations
Is it possible to extract primary maxillary molars without palatal injection?: a controlled clinical trial
Esra Ceren Tuğutlu, Kevser Sancak
Коментарі (0)