EN | UA
EN | UA

Підтримка Медзнат

Назад

Ефективність уброгепанту при перименструальних та неперименструальних нападах мігрені

мігрень мігрень
мігрень мігрень

Що нового?

Маючи сприятливий профілем безпеки, уброгепант характеризується порівнянною ефективністю як при перименструальній, так і при неперименструальній мігрені.

Згідно з результатами вторинного аналізу, уброгепант, антагоніст рецепторів кальцитонін-ген-зв'язаного пептиду для прийому внутрішньо, володів порівнянною ефективністю в усуненні нападів як перименструальної мігрені (ПММ), так і неПММ. При цьому нових проблем безпеки виявлено не було. Метою дослідження було оцінити ефективність та безпеку застосування уброгепанту для усунення нападів ПММ.

Після завершення одного з двох досліджень ІІІ фази учасниці мали можливість взяти участь у відкритому додатковому довгостроковому дослідженні безпеки ІІІ фази тривалістю 52 тижні. У цьому дослідженні їх повторно рандомізували в одну з трьох груп у рівному співвідношенні (1:1:1): стандартна терапія, терапія уброгепантом у дозі 50 мг або терапія уброгепантом у дозі 100 мг. Дослідження було зосереджено на оцінці ефективності застосування уброгепанту у певній підгрупі жінок, які застосовували уброгепант для усунення хоча б одного нападу ПММ або неПММ.

Напад ПММ визначали як напад мігрені, що розвинувся протягом двох днів на початку або протягом перших трьох днів після початку менструальної кровотечі. У дослідженні реєстрували середнє число (стандартне відхилення (СВ)) нападів, що купірувалися  уброгепантом, при яких відзначалася відсутність болю та полегшення болю протягом 2 годин. Результатам кожного добровольця надавали однакові вагові коефіцієнти. Із загальної кількості 734 жінок у групі модифікованого аналізу, що виконується виходячи з припущення, що всі пацієнти отримали призначене лікування, 354 жінки повідомили, що хоча б в одному менструальному циклі у них також виникав біль голови, для лікування якого вони застосовували уброгепант.

Серед них 278 жінок повідомили про напади ПММ, а 716 жінок - про напади неПММ. При застосуванні уброгепанту в дозі 50 мг полегшення болю протягом 2 годин відзначалося в середньому (СВ) при 28,7% (37,4) нападах ПММ та при 22,1% (26,9) нападах неПММ. При застосуванні препарату в дозі 100 мг відповідні відсоткові показники становили 29,7 % (35,2) для нападів ПММ та 25,3 % (26,3) для нападів неПММ.

Статистично значущих відмінностей у середній частці нападів ПММ та неПММ, при яких відзначалося полегшення болю протягом 2 годин, при застосуванні уброгепанту у дозі 100 мг (67,1 % [37,4] порівняно з 68,4 [30,2]) або в дозі 50 мг (64,8% [39,9]) порівняно з 65,2% [32,4]), не спостерігалося. У підгрупі ПММ небажані явища, пов'язані з лікуванням, розвинулися у 8,8 % (12 із 137) учасниць, які отримували уброгепант у дозі 50 мг, та у 12,8 % (18 із 141) учасниць, які отримували препарат у дозі 100 мг. Таким чином, уброгепант мав порівняну ефективність при купіруванні нападів ПММ і неПММ, при цьому нових проблем безпеки виявлено не було.

Джерело:

Headache

Стаття:

Safety and efficacy of ubrogepant for the acute treatment of perimenstrual migraine attacks: A post hoc analysis

Автори:

E Anne MacGregor і співавт.

Коментарі (0)

Рекомендації

Ви хочете видалити цей коментар? Будь ласка, вкажіть коментар Невірний текстовий зміст Текст не може перевищувати 1000 символів Щось пішло не так Скасувати Підтвердити Підтвердити видалення Приховати відповіді Вид Відповіді дивитися відповіді en ru ua
Спробуй: