Маючи сприятливий профілем безпеки, уброгепант характеризується порівнянною ефективністю як при перименструальній, так і при неперименструальній мігрені.
Згідно з результатами вторинного аналізу, уброгепант, антагоніст рецепторів кальцитонін-ген-зв'язаного пептиду для прийому внутрішньо, володів порівнянною ефективністю в усуненні нападів як перименструальної мігрені (ПММ), так і неПММ. При цьому нових проблем безпеки виявлено не було. Метою дослідження було оцінити ефективність та безпеку застосування уброгепанту для усунення нападів ПММ.
Після завершення одного з двох досліджень ІІІ фази учасниці мали можливість взяти участь у відкритому додатковому довгостроковому дослідженні безпеки ІІІ фази тривалістю 52 тижні. У цьому дослідженні їх повторно рандомізували в одну з трьох груп у рівному співвідношенні (1:1:1): стандартна терапія, терапія уброгепантом у дозі 50 мг або терапія уброгепантом у дозі 100 мг. Дослідження було зосереджено на оцінці ефективності застосування уброгепанту у певній підгрупі жінок, які застосовували уброгепант для усунення хоча б одного нападу ПММ або неПММ.
Напад ПММ визначали як напад мігрені, що розвинувся протягом двох днів на початку або протягом перших трьох днів після початку менструальної кровотечі. У дослідженні реєстрували середнє число (стандартне відхилення (СВ)) нападів, що купірувалися уброгепантом, при яких відзначалася відсутність болю та полегшення болю протягом 2 годин. Результатам кожного добровольця надавали однакові вагові коефіцієнти. Із загальної кількості 734 жінок у групі модифікованого аналізу, що виконується виходячи з припущення, що всі пацієнти отримали призначене лікування, 354 жінки повідомили, що хоча б в одному менструальному циклі у них також виникав біль голови, для лікування якого вони застосовували уброгепант.
Серед них 278 жінок повідомили про напади ПММ, а 716 жінок - про напади неПММ. При застосуванні уброгепанту в дозі 50 мг полегшення болю протягом 2 годин відзначалося в середньому (СВ) при 28,7% (37,4) нападах ПММ та при 22,1% (26,9) нападах неПММ. При застосуванні препарату в дозі 100 мг відповідні відсоткові показники становили 29,7 % (35,2) для нападів ПММ та 25,3 % (26,3) для нападів неПММ.
Статистично значущих відмінностей у середній частці нападів ПММ та неПММ, при яких відзначалося полегшення болю протягом 2 годин, при застосуванні уброгепанту у дозі 100 мг (67,1 % [37,4] порівняно з 68,4 [30,2]) або в дозі 50 мг (64,8% [39,9]) порівняно з 65,2% [32,4]), не спостерігалося. У підгрупі ПММ небажані явища, пов'язані з лікуванням, розвинулися у 8,8 % (12 із 137) учасниць, які отримували уброгепант у дозі 50 мг, та у 12,8 % (18 із 141) учасниць, які отримували препарат у дозі 100 мг. Таким чином, уброгепант мав порівняну ефективність при купіруванні нападів ПММ і неПММ, при цьому нових проблем безпеки виявлено не було.
Headache
Safety and efficacy of ubrogepant for the acute treatment of perimenstrual migraine attacks: A post hoc analysis
E Anne MacGregor і співавт.
Коментарі (0)