EN | UA
EN | UA

Підтримка Медзнат

Назад

Використання фторованої води ефективно знижує розвиток карієсу зубів

Використання фторованої води ефективно знижує розвиток карієсу зубів Використання фторованої води ефективно знижує розвиток карієсу зубів
Використання фторованої води ефективно знижує розвиток карієсу зубів Використання фторованої води ефективно знижує розвиток карієсу зубів

Що нового?

Фторована вода здатна мінімізувати ступінь тяжкості та поширеність карієсу зубів.

У людей віком 17–20 років, які застосовують фторовмісну зубну пасту, використання фторованої води було пов'язане зі зниженням ступеня тяжкості та поширеності карієсу зубів незалежно від застосування фторовмісної зубної пасти. Дослідники провели це дослідження з метою вивчення впливу фторування води на ступінь тяжкості та поширеність флюорозу та карієсу зубів.

До досліджуваної популяції увійшли 660 учнів середніх шкіл. Включені до дослідження учасники жили в районах, які постачаються фторованою водою (група, піддана впливу) або не постачаються такою водою (група, не піддана впливу). Учасники обох груп застосовували фторовмісну зубну пасту протягом усього життя. В рамках дослідження використовували опитувальник з питаннями про соціально-економічні аспекти життя учасників, звички, пов'язані з гігієною порожнини рота, та умови, пов'язані з доступом до фторованої води та її використанням.

Ступінь тяжкості карієсу оцінювали за допомогою індексу, заснованого на підрахунку уражених, відсутніх та залікованих зубів (DMFT), а ступінь тяжкості флюорозу зубів – за допомогою індексу Тільструп-Феєрськ (TF). Аналіз даних виконували з використанням t-критерію Стьюдента та критерію хі-квадрат з наступною логістичною регресією. З урахуванням поправок на гігієнічні звички, клінічний стан та демографічний соціально-економічний профіль ураженість карієсом (DMFT ≠ 0) статистично значно частіше зустрічалася у студентів, які не використовують фторовану воду.

Порівняно з учнями, які не використовують фторовану воду, у молодих людей, які використовують фторовану воду, відзначали нижчі значення індексу DMFT та більш високу поширеність флюорозу дуже легкого та середнього ступеня тяжкості (див. таблицю 1).


Поширеність флюорозу зубів будь-якого ступеня була вищою в районах, що забезпечується фторованою водою, при цьому в обох групах зустрічалося лише кілька випадків флюорозу з естетичними наслідками.

Джерело:

Journal of Public Health Dentistry

Стаття:

Fluoridated water impact on tooth decay and fluorosis in 17-20-year-olds exposed to fluoride toothpaste

Автори:

Ravena Brito Marques і співавт.

Коментарі (0)

Рекомендації

Ви хочете видалити цей коментар? Будь ласка, вкажіть коментар Невірний текстовий зміст Текст не може перевищувати 1000 символів Щось пішло не так Скасувати Підтвердити Підтвердити видалення Приховати відповіді Вид Відповіді дивитися відповіді en ru ua
Спробуй: