Застосування терапії віртуальною реальністю в домашніх умовах зводить до мінімуму прийом знеболювальних препаратів жінками з помірним та сильним тазовим болем, спричиненим ендометріозом.
У рандомізованому контрольованому дослідженні було підтверджено ефективність 20-хвилинного сеансу терапії віртуальною реальністю (ВР) у полегшенні тазового болю, пов'язаного з ендометріозом. Мета дослідження полягала в оцінці впливу повторних сеансів терапії ВР у домашніх умовах порівняно з імітацією терапії на рівень болю у жінок із тазовим болем, спричиненим ендометріозом.
Учасницям було рекомендовано використовувати шоломи ВР двічі на день протягом мінімум 2 днів та максимум 5 днів, починаючи з моменту появи у них менструального болю. Інтенсивність болю оцінювали за числовою шкалою (від 0 до 10 балів) до лікування та через 60, 120 та 180 хвилин після кожного сеансу лікування. Учасниці також надавали щоденні звіти з оцінками загального рівня болю, стресу, стомлюваності, якості життя та застосовуваними лікарськими препаратами.
В остаточний аналіз було включено 102 пацієнтки з ендометріозом, з них 51 із групи ВР (50 %) та 51 із групи імітації терапії (50 %). Середній вік становив 32,88 року (зі стандартним відхиленням (СВ) 6,96), а середня інтенсивність болю до лікування становила 6,53 (СВ 1,74) у групі ВР та 6,22 (СВ 1,69) у контрольній групі з імітацією терапії. З 1-го по 5-й день в обох групах знизився рівень болю, а також знизилася кількість прийнятих лікарських препаратів.
Найбільш значуще зниження інтенсивності болю спостерігалося другого дня через 120 хвилин після сеансу терапії в групі ВР і на третій день через 180 хвилин після втручання у контрольній групі (таблиця 1).
Встановлено явну перевагу ефективності терапії ВР порівняно з імітацією терапії першого дня (через 120 і 180 хвилин), другого дня (через 0, 60, 120 і 180 хвилин) і на третій день (через 60, 120 і 180 хвилин). Аналогічним чином, середнє значення полегшення болю було істотно вище при застосуванні ВР у перший день (через 120 і 180 хвилин) і на другий день (через 60, 120 і 180 хвилин) порівняно з контрольною групою.
Слід зазначити, що під час дослідження небажаних явищ зареєстровано не було. Встановлено сприятливий профіль ефективності та безпеки іммерсивного цифрового терапевтичного лікування, що застосовується самостійно в домашніх умовах, у зниженні загальної кількості знеболювальних препаратів, що приймаються серед жінок з тазовим болем, пов'язаним з ендометріозом.
Journal of Medical Internet Research
Pain Reduction With an Immersive Digital Therapeutic in Women Living With Endometriosis-Related Pelvic Pain: At-Home Self-Administered Randomized Controlled Trial
Benjamin Merlot і співавт.
Коментарі (0)