Аеробні фізичні вправи знижують больову чутливість до механічного впливу сильніше, аніж до теплового

 •  

  НОВИНИ

 • НОВИНИ МЕДИЦИНИ
 •  

  5 хвилин читати

  • 0
 •  

  НОВИНИ

 • НОВИНИ МЕДИЦИНИ
 

5 хвилин читати

Jan 09,2020
 • 0

  ЩО НОВОГО?

Аеробні фізичні вправи більш ефективно знижують больову чутливість до механічного впливу, аніж до теплового.

Згідно з результатами дослідження, що нещодавно було опубліковане в журналі Pain Medicine, аеробні фізичні вправи більш ефективно знижують больову чутливість до механічного впливу, аніж до теплового. Це перше дослідження впливу фізичних вправ на больове сприйняття, яке викликане високою температурою та тиском, з урахуванням збігу схеми та місця стимуляції.

Фізичні вправи значно знижують інтенсивність болю в здорових людей, і цей феномен відомий який гіпоалгезія, що зумовлена фізичними вправами. І хоча гіпоалгезуючий вплив фізичних вправ підтверджено, існують різні думки щодо видів болю, зокрема щодо больових механічних стимулів у порівнянні із тепловими. У зв'язку з цим метою було визначити: а) вплив аеробних фізичних вправ на пороги больової чутливості до високої температури та тиску зі збалансованим просторовим і абсолютним профілем; b) чи змінюється збудливість ноцицептивних шляхів за лазерним вимірюванням викликаних потенціалів під час гіпоалгезії, що зумовлена фізичними вправами.

У дослідження було включено 16 пацієнтів. Поріг больової чутливості до високої температури, поріг больової чутливості до тиску, інтенсивність болю та викликані потенціали під час больової стимуляції лазером замірювали до та після виконання фізичних вправ, а також до та після впливу світла протягом аналогічного періоду часу.

Після виконання фізичних вправ спостерігалося суттєве підвищення порогу больової чутливості до тиску порівняно з порогом больової чутливості до високої температури. Після виконання вправ також відзначалася незначна зміна больових відчуттів, що були викликані високою температурою лазерного опромінювання, та значень, викликаних лазером потенціалів. Ці результати пояснюють значні зміни больової чутливості до впливу механічних подразників після виконання фізичних вправ.


Джерело : Pain Medicine
Посилання на джерело : https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/30649457
Оригінальна назва статті : Aerobic Exercise Reduces Pressure More Than Heat Pain Sensitivity in Healthy Adults
Автори : Matthew D. Jones та співавт.
Джерело

Pain Medicine

Посилання на джерело
Оригінальна назва статті

Aerobic Exercise Reduces Pressure More Than Heat Pain Sensitivity in Healthy Adults

Автори

Matthew D. Jones та співавт.