Блокада області переднього зубчастого м'язу ефективно полегшує біль при переломі ребер

 •  

  НОВИНИ

 • НОВИНИ МЕДИЦИНИ
 •  

  3 хвилин читати

  • 1
 •  

  НОВИНИ

 • НОВИНИ МЕДИЦИНИ
 

3 хвилин читати

Jan 22,2021
 • 1

  ЩО НОВОГО?

Спосіб блокади області переднього зубчастого м'язу можна використовувати для лікування болю при переломі ребер.

Згідно з результатами рандомізованого контрольованого дослідження, опублікованими в The American Journal of Emergency Medicine, застосування блокади області переднього зубчастого м'язу (SAPB) є ефективним компонентом мультимодального полегшення гострого болю, викликаного переломом ребер.

Şeyma Tekşen та співавтори проаналізували використання анальгетиків і оцінили інтенсивність болю у пацієнтів з больовим синдромом внасілдок перелому ребер.

У дослідженні взяло участь 60 пацієнтів з переломом ребер, інтенсивність болю у яких за цифровою рейтинговою шкалою (ЦРШ) становила ≥4. Пацієнтів рандомізовали в групу блокади області переднього зубчастого м'язу (група S), або в контрольну групу (групу C). Основною кінцевою точкою був загальний обсяг використання трамадолу протягом 24 годин. Додаткові кінцеві точки включали оцінки болю за шкалою NRS (після застосування контрольованої пацієнтом анальгезії, PCA) через 30 хвилин, через 1 годину, 2 години, 4 години, 6 годин, 12 годин і 24 години, а також показник периферичної кисневої сатурації (через 1 і 24 години після застосування контрольованої пацієнтом анальгезії), частоту розвитку хронічного болю і розвиток ускладнень.

У групі S спостерігали статистично значуще зниження загального споживання трамадолу (p = 0,02). У групі S оцінки за шкалою NRS в зазначених часових точках були статистично значимо нижчими, ніж в групі C. Крім того, число пацієнтів групи S, що повідомляли про біль в стані спокою і під час навантаження, було значно нижчим. Тільки 1 пацієнт групи повідомив про больові відчуття під час навантаження (див. Таблицю нижче).


Таким чином, блокада області переднього зубчастого м'язу допомагає пацієнтам перенести біль, повязаний з переломом ребер.


Джерело : The American Journal of Emergency Medicine.
Посилання на джерело : https://www.ajemjournal.com/article/S0735-6757(20)31160-8/fulltext
Оригінальна назва статті : Analgesic efficacy of the serratus anterior plane block in rib fractures pain: A randomized controlled trial.
Автори : Şeyma Tekşen та співавт.
Джерело

The American Journal of Emergency Medicine.

Посилання на джерело
Оригінальна назва статті

Analgesic efficacy of the serratus anterior plane block in rib fractures pain: A randomized controlled trial.

Автори

Şeyma Tekşen та співавт.