Чи ефективна стимуляція мозку при невропатичному болю внаслідок ураження спинного мозку?

 •  

  НОВИНИ

 • НОВИНИ МЕДИЦИНИ
 •  

  2 хвилин читати

  • 0
 •  

  НОВИНИ

 • НОВИНИ МЕДИЦИНИ
 

2 хвилин читати

Dec 17,2020
 • 0

  ЩО НОВОГО?

Неінвазивна стимуляція мозку не покращує показники депресії та невропатичного болю у пацієнтів з травматичним ураженням спинного мозку. Але ж, краніальна електротерапевтична стимуляція може бути ефективною щодо менеджменту тривожності. 

Нещодавнє дослідження показало, що неінвазивна стимуляція мозку неефективна в лікуванні невропатичного болю у пацієнтів з травматичним ураженням спинного мозку.

З метою оцінки впливу неінвазивної стимуляції мозку на пацієнтів з травмами спинного мозку дослідили рівні депресії, тривожності, та інтенсивності болю. Для цього вивчили дані рандомізованих контрольованих клінічних досліджень, що порівнювали ефективність фіктивної стимуляції та неінвазивної стимуляції мозку.

Загалом оцінили одинадцять досліджень, що разом показали відсутність суттєвого ефекту щодо зменшення невропатичного болю після травми спинного мозку у повторюваної електротерапевтичної стимуляції мозку, транскраніальної магнітної стимуляції, та транскраніальної стимуляції постійним струмом.

Навіть більше, порівняно з фіктивною стимуляцією, неінвазивна стимуляція мозку не показала переваг в зменшенні рівню депресії. Але ж її застосування супроводжувалось значним зниженням рівню тривожності відразу після лікування.

При субаналізі виявилося, що серед трьох методів неінвазивної стимуляції, тільки електротерапевтична стимуляція мозку дає суттєві переваги щодо зниження рівня тривожності.

Згідно з висновками дослідження, неінвазивна стимуляція мозку неефективна в лікуванні невропатичного болю у пацієнтів з травматичним ураженням спинного мозку. Також неінвазивна стимуляція мозку неефективна щодо поеращення станів депресії та невропатичного болю.

З іншого боку, електротерапевтична стимуляція мозку може бути корисною для зниження рівня тривожності.


Джерело : American Journal of Physical Medicine & Rehabilitation
Посилання на джерело : https://journals.lww.com/ajpmr/Fulltext/2020/09000/Noninvasive_Brain_Stimulation_Does_Not_Improve.9.aspx
Оригінальна назва статті : Noninvasive Brain Stimulation Does Not Improve Neuropathic Pain in Individuals With Spinal Cord Injury: Evidence From a Meta-Analysis of 11 Randomized Controlled Trials
Автори : Binbin Yu et al.
Джерело

American Journal of Physical Medicine & Rehabilitation

Посилання на джерело
Оригінальна назва статті

Noninvasive Brain Stimulation Does Not Improve Neuropathic Pain in Individuals With Spinal Cord Injury: Evidence From a Meta-Analysis of 11 Randomized Controlled Trials

Автори

Binbin Yu et al.