Дослідження безпеки та ефективності фостаматиніба в лікуванні ревматоїдного артриту

 •  

  НОВИНИ

 • НОВИНИ МЕДИЦИНИ
 •  

  3 хвилин читати

  • 0
 •  

  НОВИНИ

 • НОВИНИ МЕДИЦИНИ
 

3 хвилин читати

Dec 23,2020
 • 0

  ЩО НОВОГО?

Фостаматиніб в майбутньому може застосовуватися для лікування пацієнтів з ревматоїдним артритом. 

За даними нових досліджень фостаматиніб забезпечував клінічно та статистично значущі покращення ознак та симптомів. Переносимість та безпека фостаматиніба (в поєднанні з метотрексатом) відповідали результатам попередніх досліджень.

Два дослідження ІІ фази були проведені для вивчення ефективності (OSKIRA-Asia-1) та довготривалої безпеки / переносимості (OSKIRA-Asia-1X) фостаматиніба в лікуванні пацієнтів з Азії, які страждали на активний ревматоїдний артрит попри терапію метотрексатом.

OSKIRA-Asia-1 – багатоцентрове плацебо-контрольоване дослідження з подвійним засліпленням в паралельних групах, тривалістю 12 тижнів. Учасників рандомізували для отримання фостаматиніба в чотирьох різних дозах або плацебо. OSKIRA-Asia-1X – тривале продовження дослідження OSKIRA-Asia-1, в якому пацієнти продовжували приймати фостаматиніб в дозі 100 мг на день. Симптоми та ознаки ревматоїдного артриту оцінювали за критеріями Американської колегії ревматологів (ACR) та за шкалою активності захворювання (DAS) в 28 суглобах. Фізична функція оцінювалася за допомогою індекса обмежень опитувальника здоров'я HAQ.

В дослідженні ефективності фостаматиніб забезпечував кількісне покращення за критеріями 20% відповіді ACR (ACR20) на 12-му тижні в групі А (100 мг двічі на день) та в групі В (100 мг двічі на день, потім 150 мг один раз на день) при порівнянні з плацебо. В обох групах відзначалося суттєве покращення за критеріями ACR20 та ACR50 на 8-му тижні та за ACR70 на 12-му тижні, а також зменшення активності захворювання за DAS в 28 суглобах (≤3,2 з урахуванням С-реактивного білку). В групі А покращення фізичної функції було кількісно більшим. Найчастішими побічними ефектами були гіпертензія, нейтропенія та діарея.

В дослідженні OSKIRA-Asia-1X найчастішими побічними ефектами були гіпертензія, назофарингіт та нейтропенія. Таким чином, фостаматиніб є перспективним препаратом для лікування ревматоїдного артриту.


Джерело : Rheumatology
Посилання на джерело : https://academic.oup.com/rheumatology/advance-article-abstract/doi/10.1093/rheumatology/keaa732/6012959?redirectedFrom=fulltext
Оригінальна назва статті : Safety and efficacy of fostamatinib in rheumatoid arthritis patients with an inadequate response to methotrexate in phase II OSKIRA-ASIA-1 and OSKIRA-ASIA-1X study
Автори : Yoshiya Tanaka et al.
Джерело

Rheumatology

Посилання на джерело
Оригінальна назва статті

Safety and efficacy of fostamatinib in rheumatoid arthritis patients with an inadequate response to methotrexate in phase II OSKIRA-ASIA-1 and OSKIRA-ASIA-1X study

Автори

Yoshiya Tanaka et al.