Дослідження ефективності мРНК-вакцини BNT162b2 проти COVID-19

 •  

  НОВИНИ

 • НОВИНИ МЕДИЦИНИ
 •  

  3 хвилин читати

  • 2
 •  

  НОВИНИ

 • НОВИНИ МЕДИЦИНИ
 

3 хвилин читати

Jun 09,2021
 • 2

  ЩО НОВОГО?

мРНК-вакцина BNT162b2 ефективна в запобіганні різним пов'язаним з коронавірусом наслідкам, таким як госпіталізація, смерть і тяжкий перебіг захворювання.

За даними обсерваційного дослідження, опублікованого в The New England Journal of Medicine, мРНК-вакцина BNT162b2 ефективна по відношенню до різних результатів, пов'язаних з інфікуванням SARS-CoV-2. Ефективність цієї вакцини проти COVID-19 оцінювалася в рамках масової вакцинації населення при використанні даних найбільшої організації охорони здоров'я Ізраїлю.

Зіставлення невакцинованих осіб з контрольної групи з усіма учасниками, які недавно пройшли вакцинацію (з 20 грудня 2020 по 1 лютого 2021 р.), проводилося в співвідношенні 1: 1. Зіставлення проводилось за демографічними і клінічними характеристиками. Кожна група включала 596 618 учасників. Результати дослідження включали підтверджені випадки інфікування коронавірусом, коронавірусну інфекцію з клінічними проявами, випадки госпіталізації з приводу коронавірусної інфекції, важкий перебіг захворювання і смерть.

Оцінку ефективності вакцини для кожної кінцевої точки проводили методом Каплана-Мейера (одиниця мінус відношення ризиків). Розрахункова ефективність вакцини для кінцевих точок на 14-20-й день після введення першої дози і через сім або більше днів після введення другої дози представлена ​​в таблиці:


Розрахункова ефективність вакцини для запобігання смерті від коронавірусної інфекції склала 72% протягом 14-20 днів після введення першої дози. Розрахункова ефективність в певних підгрупах, оцінка в яких проводилася за показниками підтверджених випадків інфікування і випадків коронавірусної інфекції з клінічними проявами, була порівнянна для всіх вікових груп. При цьому було відзначено деяке зниження розрахункової ефективності у осіб з кількома супутніми захворюваннями. Таким чином, мРНК-вакцина BNT162b2 є перспективним засобом профілактики коронавірусної інфекції.


Джерело : The New England Journal of Medicine
Посилання на джерело : https://www.nejm.org/doi/full/10.1056/NEJMoa2101765
Оригінальна назва статті : BNT162b2 mRNA COVID-19 Vaccine in a Nationwide Mass Vaccination Setting
Автори : Noa Dagan і співавт.
Джерело

The New England Journal of Medicine

Посилання на джерело
Оригінальна назва статті

BNT162b2 mRNA COVID-19 Vaccine in a Nationwide Mass Vaccination Setting

Автори

Noa Dagan і співавт.