Дослідження ефективності шин при остеоартриті основи великого пальця кисті

 •  

  НОВИНИ

 • НОВИНИ МЕДИЦИНИ
 •  

  3 хвилин читати

  • 0
 •  

  НОВИНИ

 • НОВИНИ МЕДИЦИНИ
 

3 хвилин читати

Dec 29,2020
 • 0

  ЩО НОВОГО?

При остеоартриті великого пальця кисті застосування шин не надає жодної додаткової переваги.

Згідно результатів дослідження, опублікованого в журналі Rheumatology, немає додаткової користі від застосування шин для великого пальця порівняно з якісною програмою самодопомоги, керованою фахівцем.

Багатоцентрове рандомізоване контрольоване дослідження було сплановане для вивчення клінічної та економічної ефективності шин (ортезів) при лікуванні симптомного остеоартриту основи великого пальця кисті у пацієнтів, які мали принаймні помірно виражені біль та дисфункцію суглобів.

349 пацієнтів рандомізували в співвідношенні 1:1:1 на три групи: 1) програма самодопомоги, керована фахівцем (SSM, n=116); 2) програма самодопомоги, керована фахівцем, та плацебо-шина на великий палець (SSM+PS, n=117); 3) програма самодопомоги, керована фахівцем, та справжня шина на великий палець (SSM+S, n=116). Пацієнти були засліплені стосовно розподілу на групи, отримували по 90 хв терапії впродовж 8 тижнів та знаходилися під спостереженням впродовж 12 тижнів. Первинним показником ефективності була оцінка болю в кисті на 8-му тижні за Австралійсько-Канадською шкалою (AUSCAN). Також підраховували вартість лікування.

В результаті на 8-му тижні 292 (84%) пацієнтів надали оцінки за AUSCAN. В усіх трьох групах відзначено покращення, без значущих відмінностей між групами, що відображено в таблиці:


ДІ – довірчий інтервал

Середня вартість лікування за 12 місяців становила в групі SSM 586 фунтів, в групі SSM+S 738 фунтів, в групі SSM+PS 685 фунтів. Таким чином, не виявлено додаткових переваг від застосування шин при остеоартриті великого пальця кисті.


Джерело : Rheumatology
Посилання на джерело : https://academic.oup.com/rheumatology/advance-article-abstract/doi/10.1093/rheumatology/keaa726/6012954?redirectedFrom=fulltext
Оригінальна назва статті : The clinical and cost effectiveness of splints for thumb base osteoarthritis: a randomized controlled clinical trial
Автори : Jo Adams et al.
Джерело

Rheumatology

Посилання на джерело
Оригінальна назва статті

The clinical and cost effectiveness of splints for thumb base osteoarthritis: a randomized controlled clinical trial

Автори

Jo Adams et al.