Ефективність та безпечність застосування гіалуронової кислоти при лікуванні ревматоїдного артриту

 •  

  НОВИНИ

 • НОВИНИ МЕДИЦИНИ
 •  

  5 хвилин читати

  • 0
 •  

  НОВИНИ

 • НОВИНИ МЕДИЦИНИ
 

5 хвилин читати

Jan 10,2020
 • 0

  ЩО НОВОГО?

Ефективність застосування гіалуронової кислоти в поєднанні з традиційним лікуванням підтверджується сприятливим профілем безпеки в порівнянні з традиційними методами лікування, що підкріплюється даними звичайної клінічної ревматологічної практики.

Згідно з результатами дослідження, опублікованими в журналі Immunopharmacology and Immunotoxicology, ефективність застосування гіалуронової кислоти в поєднанні з традиційним лікуванням підтверджується сприятливим профілем безпеки в порівнянні з традиційними методами лікування, що підкріплюється даними звичайної клінічної ревматологічної практики. Shahin Khadem Azarian і співавт. оцінювали безпеку, ефективність і переносимість гіалуронової кислоти (G2013) при лікуванні пацієнтів з ревматоїдним артритом (РА), у яких спостерігалася незадовільна відповідь на традиційні лікарські препарати.

Це рандомізоване клінічне дослідження тривалістю 12 тижнів проводили за участі 2 груп лікування: група лікування гіалуроновою кислотою (G2013) і група традиційного лікування. У дослідження були включені пацієнти з діагнозом РА, встановленим відповідно до класифікаційних критеріїв 2010 Американської колегії ревматологів (ACR) і Європейської ліги боротьби з ревматизмом (EULAR), при наявності захворювання в активній формі на вихідному рівні та незадовільною відповіддю на традиційні лікарські препарати. Гіалуронову кислоту застосовували в дозі 500 мг два рази на добу протягом 12 тижнів. Потім пацієнти перебували під наглядом для оцінки безпеки та ефективності.

Середні зміни в групі отримання гіалуронової кислоти і контрольній групі склали -7,54 і -2,5 для кількості хворобливих суглобів; -23,18 і -1,81 для загальної оцінки пацієнтів; -7,59 і -3,59 для кількості припухлих суглобів; -30 і -0,9 для загальної оцінки лікарем; -14,45 і -1,45 для швидкості осідання еритроцитів. При застосуванні гіалуронової кислоти спостерігалося більше статистично значущих поліпшень, ніж при застосуванні традиційних лікарських препаратів. В цілому небажані явища (НЯ) були зареєстровані у 15,3% пацієнтів в групі отримання гіалуронової кислоти і у 69,2% пацієнтів в групі отримання традиційного лікування.

Дослідники відзначили, що гіалуронова кислота могла б стати прийнятним препаратом вибору при лікуванні РА.


Джерело : Immunopharmacology and Immunotoxicology
Посилання на джерело : https://www.tandfonline.com/doi/abs/10.1080/08923973.2018.1555844?journalCode=iipi20
Оригінальна назва статті : A randomized clinical trial for the assessment of the efficacy and safety of guluronic acid (G2013) in patients with rheumatoid arthritis
Автори : Shahin Khadem Azarian и співавтори
Джерело

Immunopharmacology and Immunotoxicology

Посилання на джерело
Оригінальна назва статті

A randomized clinical trial for the assessment of the efficacy and safety of guluronic acid (G2013) in patients with rheumatoid arthritis

Автори

Shahin Khadem Azarian и співавтори