Ефективність застосування дексмедетомідину як допоміжного знеболювального засобу при проведенні транссфеноїдального хірургічного втручання

 •  

  НОВИНИ

 • НОВИНИ МЕДИЦИНИ
 •  

  5 хвилин читати

  • 3
 •  

  НОВИНИ

 • НОВИНИ МЕДИЦИНИ
 

5 хвилин читати

Jun 02,2020
 • 3

  ЩО НОВОГО?

Внутрішньовенне ведення дексмедетомідину під час хірургічного втручання знижує вивільнення норепінефрину та зменшує потребу в екстрених знеболювальних засобах. 

Результати нещодавно проведеного дослідження, опубліковані в «BMC anesthesiology», вказують, що препарат дексмедетомідину для внутрішньовенного застосування (в/в) може використовуватися як допоміжний знеболювальний засіб у пацієнтів, які потребують проведення трансназального транссептального транссфеноїдального хірургічного втручання.

Ryung A Kang та співавт. дослідили, чи може застосування дексмедетомідину знизити інтенсивність реакції на стрес у пацієнтів під час транссфеноїдального хірургічного втручання.

Усього для проведення безперервної інфузії фізіологічного розчину або дексмедетомідину були рандомізовані 46 пацієнтів (по 23 пацієнти в групі). Через деякий час після початку загальної анестезії пацієнти в групі дексмедетомідину отримували навантажувальну дозу препарату 1 мкг/кг протягом 10 хв, а потім підтримувальну дозу 0,2–0,7 мкг/кг/год. Пацієнтам у контрольній групі вводили такий самий об'єм фізіологічного розчину. Інфузію припинили за 30 хв до кінця втручання. Рівні епінефрину, норепінефрину та глюкози в сироватці крові оцінювали до хірургічного втручання (Т1) та в кінці інфузії препарату (Т2). Основною кінцевою точкою була відмінність рівнів норепінефрину у двох точках часу.

Різниця (Т2–Т1 значення) рівнів норепінефрину в сироватці крові в періопераційний період була статистично значуще вищою в групі дексмедетомідину порівняно з контрольною групою. Не виявлено статистично значущих відмінностей між групами щодо коливання рівнів епінефрину. Кількість пацієнтів, які потребували екстреного знеболювання в період перебування в післяопераційній палаті, було нижчим у групі дексмедетомідину, ніж у контрольній групі.


Джерело : BMC anesthesiology
Посилання на джерело : https://bmcanesthesiol.biomedcentral.com/articles/10.1186/s12871-020-01025-7
Оригінальна назва статті : Intraoperative dexmedetomidine attenuates norepinephrine levels in patients undergoing transsphenoidal surgery: a randomized, placebo-controlled trial
Автори : RyungA Kang та співавт.
Джерело

BMC anesthesiology

Посилання на джерело
Оригінальна назва статті

Intraoperative dexmedetomidine attenuates norepinephrine levels in patients undergoing transsphenoidal surgery: a randomized, placebo-controlled trial

Автори

RyungA Kang та співавт.