Елдекальцітол ефективний при остеопоротичних переломах дистального відділу променевої кістки

 •  

  НОВИНИ

 • НОВИНИ МЕДИЦИНИ
 •  

  3 хвилин читати

  • 1
 •  

  НОВИНИ

 • НОВИНИ МЕДИЦИНИ
 

3 хвилин читати

Feb 06,2021
 • 1

  ЩО НОВОГО?

Застосування елдекальцітола в поєднанні з інгібітором резорбції кісткової тканини у жінок в постменопаузі з остеопорозом сприяє поліпшенню таких фізичних параметрів, як показники кісткової маси, мінеральна щільність кісткової тканини (МЩКТ), індекс маси скелетних м'язів, сила м'язів і фізична активність.

Згідно з результатами дослідження, опублікованими в журналі Journal of Orthopaedic Science, застосування елдекальцітола в якості монотерапії або в комбінації з інгібітором резорбції кісткової тканини сприяє зниженню вираженості симптомів у пацієнток з остеопорозом і переломами дистального відділу променевої кістки.

Переломи дистального відділу променевої кістки - часте явище у пацієнток з остеопорозом. Багато з таких переломів виникають в результаті падінь, пов'язаних з показниками м'язової маси кінцівок, сили і здібності до фізичних навантажень.

З урахуванням обмеженої кількості досліджень використання інгібітора резорбції кісткової тканини при остеопорозі, Kazushige Maeda і співавт. провели оцінку ефективності застосування елдекальцітола в якості монотерапії або в поєднанні з інгібітором резорбції кісткової тканини у жінок в постменопаузі з дистальними переломами променевої кістки. Можна припустити, що дані види терапії матимуть профілактичний ефект в подальшому.

Результати тестів на визначення рівня фізичної підготовки за показниками кісткової маси, кінцівок і скелетної м'язової маси оцінювали до терапії і через 1 року терапії. У дослідження були включені 99 пацієнток з переломами дистального відділу променевої кістки. Для оцінки випадків повторних падінь і переломів використовували спеціальний опитувальник.

Період подальшого спостереження тривалістю більше 1 року завершили 85 пацієнток. Після терапії у пацієнток спостерігалося значне збільшення кісткової маси і МЩКТ в нижній частині спини і в проксимальному відділі стегнової кістки в порівнянні з вихідним рівнем. Також відзначалися поліпшення індексу маси скелетних м'язів, показників сили захоплення і сили чотириголового м'яза, результатів тестів для визначення рівня фізичної підготовки (швидкість ходьби і двоступенева проба). Випадки повторного падіння і переломів при падінні спостерігалися у 19 і 4 пацієнток відповідно.


Джерело : Journal of Orthopaedic Science.
Посилання на джерело : https://www.sciencedirect.com/science/article/abs/pii/S0949265820303493?via%3Dihub
Оригінальна назва статті : Effects of eldecalcitol alone or a bone resorption inhibitor with eldecalcitol on bone mineral density, muscle mass, and exercise capacity for postmenopausal women with distal radius fractures.
Автори : Kazushige Maeda і співав.
Джерело

Journal of Orthopaedic Science.

Посилання на джерело
Оригінальна назва статті

Effects of eldecalcitol alone or a bone resorption inhibitor with eldecalcitol on bone mineral density, muscle mass, and exercise capacity for postmenopausal women with distal radius fractures.

Автори

Kazushige Maeda і співав.