Хімічна абляция колінного нерва фенолом - ефективний і безпечний метод лікування остеоартриту колінного суглоба

 •  

  НОВИНИ

 • НОВИНИ МЕДИЦИНИ
 •  

  4 хвилин читати

  • 3
 •  

  НОВИНИ

 • НОВИНИ МЕДИЦИНИ
 

4 хвилин читати

Jan 08,2021
 • 3

  ЩО НОВОГО?

Можливе медичне використання хімічної абляції колінного нерва фенолом, яка забезпечує виражене полегшення болю у пацієнтів з остеоартритом колінного суглоба.

Згідно з результатами дослідження, хімічний невроліз колінних нервів фенолом сприяє вираженому зниженню інтенсивності болю і поліпшення функції суглоба у пацієнтів з остеоартритом колінного суглоба з хронічним болем. Ефект зберігається протягом мінімум 6 місяців, при цьому небажані явища, що виникають в ході лікування, незначні і короткочасні.

Метою відкритого проспективного когортного дослідження була оцінка ефективності та безпеки хімічного невролізу фенолом колінних нервів під ультразвуковим контролем у пацієнтів з хронічним болем внаслідок остеоартриту колінного суглоба.

У когорту дослідження включили 43 пацієнта з остеоартритом колінного суглоба з болем інтенсивністю більш ніж 4 (за числовим показником рейтингової шкали болю NRS). Включені пацієнти страждали на біль протягом мінімум 6 місяців. Діагностичну блокаду колінних нервів на кожній ділянці (ніжнемедіальна, верхнемедіальна і верхньолатеральна) здійснювали шляхом введення 1,5 мл 0,25% бупівакаїну під контролем ультразвуку.

Після проведення хімічного невролізу кожного колінного нерва з використанням 1,5 мл 7% розчину фенолу в гліцерині, у пацієнтів відзначили зниження інтенсивності болю на 50% за шкалою NRS. Показник за шкалою NRS і за індексом вираженості остеоартриту Університетів Західного Онтаріо і МакМастера (WOMAC) оцінили до втручання, а також через 2 тижні та через 1, 2, 3 і 6 місяців після втручання.

Зниження інтенсивності болю в колінних суглобах за шкалою NRS протягом 6 місяців після хімічного невролізу фенолом було основною кінцевою точкою дослідження. Додаткові кінцеві точки включали частоту небажаних явищ і показники WOMAC.

Поліпшення показників за шкалою NRS та за шкалою WOMAC спостерігалося протягом усього часу дослідження. Через 6 місяців подальшого спостереження середня інтенсивність болю знизилася з 7,2 бала на вихідному рівні до 4,2 бала. Показник за шкалою WOMAC через 6 місяців знизився з 48,7 бала на вихідному рівні до 20,7 бала (див. Таблицю нижче).