Когнітивно-поведінкова терапія з фокусом на румінацію, ефективно знижує вираженість хронічної люмбалгії

 •  

  НОВИНИ

 • НОВИНИ МЕДИЦИНИ
 •  

  3 хвилин читати

  • 1
 •  

  НОВИНИ

 • НОВИНИ МЕДИЦИНИ
 

3 хвилин читати

Feb 19,2021
 • 1

  ЩО НОВОГО?

Когнітивно-поведінкову терапію з фокусом на румінацію (RFCBT), можна використовувати для ефективного лікування пацієнтів з хронічною люмбалгією.

Дослідники з'ясували, що додавання RFCBT до звичайної схеми медикаментозного лікування пацієнтів з хронічною люмбалгією, дає позитивний ефект.

Виконали рандомізоване контрольоване дослідження оцінки ефективності RFCBT щодо зниження інтенсивності болю, депресії і тривоги у учасників з хронічною люмбалгією. В когорту дослідження увійшли 30 пацієнтів (вік від 20 до 55 років) з діагностованою хронічною люмбалгією. Пацієнти були рандомізовані в групу втручання (n = 15) або контрольну групу (n = 15).

Всі учасники приймали призначені їм знеболюючі препарати, однак в когорті втручання було проведено 12 щотижневих сеансів RFCBT (керована психотерапія для зміни неконструктивної румінаціі на конструктивну). На етапах: до проведення дослідження; через три і шість місяців після проведення дослідження; подальшого спостереження, використовували опитувальник оцінки вираженості хронічного болю і 21-бальну шкалу оцінки депресії, тривоги і стресу.

Застосування RFCBT дозволило значно знизити вираженість болю (F1 = 7,17), депресії (F1 = 23,01) і тривоги (F1 = 25,7) у пацієнтів з хронічною люмбалгією. Дана перевага може бути обумовлена тим, що румінацію розглядають як головний чинник «катастрофізації болю». Таким чином, RFCBT була ефективною щодо зниження інтенсивності болю, депресії і тривоги у пацієнтів з хронічною люмбалгією.


Джерело : Galen Medical Journal
Посилання на джерело : https://www.gmj.ir/index.php/gmj/article/view/1722
Оригінальна назва статті : Rumination-Focused Cognitive-Behavioral Therapy for Chronic Low Back Pain: A Randomized Controlled Trial
Автори : Ali Soleymani та співавт.
Джерело

Galen Medical Journal

Посилання на джерело
Оригінальна назва статті

Rumination-Focused Cognitive-Behavioral Therapy for Chronic Low Back Pain: A Randomized Controlled Trial

Автори

Ali Soleymani та співавт.