Лапароскопічна аденоміомектомія в поєднанні зі встановленням внутрішньоматкової системи, що вивільняє левоноргестрел (LNG-IUS), є новим, ефективним та безпечним методом хірургічного лікування аденоміозу.
В цьому дослідженні 52 пацієнтам з аденоміозом була виконана лапароскопічна аденоміомектомія зі встановленням LNG-IUS. До та після операції визначали об’єм менструацій, об’єм матки та больові відчуття за візуальною аналоговою шкалою. Одночасно реєстрували побічні ефекти від встановлення LNG-IUS.
Не відзначалося тяжких ускладнень під час операцій і впродовж наступного періоду спостереження. На 3-му, 12-му та 24-му місяцях середні показники післяопераційного розміру матки, болю за ВАШ та об’єму менструацій суттєво знизилися після виконаних операцій в порівнянні з показниками до лікування. Аменорея була найчастішим побічним ефектом.
Таблиця. Клінічна ефективність усунення дисменореї та клінічна ефективність усунення менорагії.
Автори дійшли висновку, що лапароскопічна аденоміомектомія в поєднанні з інтраопераційним встановленням LNG-IUS є ефективним хірургічним методом лікування аденоміозу.
Journal of Obstetrics and Gynaecology Research
Laparoscopic adenomyomectomy combined with levonorgestrel-releasing intrauterine system in the treatment of adenomyosis: Feasibility and effectiveness
Feng Sun et al.
Коментарі (0)