Наслідки головного болю, який виникає після дуральної пункції, для здоров’я жінок

 •  

  НОВИНИ

 • НОВИНИ МЕДИЦИНИ
 •  

  3 хвилин читати

  • 1
 •  

  НОВИНИ

 • НОВИНИ МЕДИЦИНИ
 

3 хвилин читати

Dec 02,2020
 • 1

  ЩО НОВОГО?

У жінок з головним болем після пошкодження твердої мозкової оболонки частіше розвивається післяпологова депресія, посттравматичний стресовий розлад, хронічний головний біль, біль в спині, а також виникають проблеми з грудним вигодовуванням.

Як показало ретроспективне дослідження, головний біль, спричинений дуральною пункцією під час пологів, може нести хронічні несприятливі наслідки. Було проведене телефонне інтерв’ю з жінками, які страждали від головного болю після задокументованої дуральної пункції (дослідна когорта), та жінками, у яких не було такого ускладнення (контрольна когорта). Післяпологова депресія оцінювалася як первинний наслідок. Жінки з головним болем після дуральної пункції (n = 132) та жінки контрольної групи (n = 276) мали зіставні демографічні характеристики. Частота досліджуваних наслідків представлена в таблиці:


Жінки з головним болем після дуральної пункції частіше страждали від ПТСР, післяпологової депресії, інших видів головного болю, болю в спині, а також втрачали здатність до грудного вигодовування.


Джерело : Еuropean Journal of Anaesthesiology
Посилання на джерело : https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/32858584/
Оригінальна назва статті : Long-term psychological and physical outcomes of women after postdural puncture headache: A retrospective, cohort study
Автори : Sharon Orbach-Zinger et al.
Джерело

Еuropean Journal of Anaesthesiology

Посилання на джерело
Оригінальна назва статті

Long-term psychological and physical outcomes of women after postdural puncture headache: A retrospective, cohort study

Автори

Sharon Orbach-Zinger et al.