Новий опитувальник якості життя пацієнтів з хронічним середнім отитом демонструє високу надійність та відтворюваність

 •  

  НОВИНИ

 • НОВИНИ МЕДИЦИНИ
 •  

  3 хвилин читати

  • 3
 •  

  НОВИНИ

 • НОВИНИ МЕДИЦИНИ
 

3 хвилин читати

Dec 16,2020
 • 3

  ЩО НОВОГО?

Клініцисти можуть використовувати Опитувальник хронічного середнього отиту 12  (Chronic Otitis Media Questionnaire-12) для оцінювання якості життя, що пов’язана зі здоров’ям, у пацієнтів з хронічним середнім отитом (ХСО).

ХСО спричиняє зниження якості життя через неприємні симптоми, зниження працездатності та порушення здатності до спілкування. Для оцінки впливу захворювання на якість життя був розроблений Опитувальник хронічного середнього отиту 12 (Chronic Otitis Media Questionnaire-12, COMQ-12). Для підтвердження внутрішньої відтворюваності опитувальника та його валідації було проведене дослідження за участі 200 пацієнтів з діагнозом ХСО та 31 здорових осіб. Оцінювалися психометричні характеристики COMQ-12. Статистичні аналізи – підтверджувальний факторний аналіз та пошуковий факторний аналіз – були виконані для перевірки структури опитувальника. COMQ-12 продемонстрував високу внутрішню відтворюваність. Коефіцієнт відтворюваності «тест повторний тест» та коефіцієнт узгодженості Ліна склали 0,83 та 0,95 відповідно. В структуру COMQ-12 включені питання стосовно симптомів, пов’язаних з втратою слуху, виділеннями з вуха, впливу захворювання на працездатність, образ життя, використання сервісів охорони здоров’я. Коефіцієнти Ліна для кожного з доменів опитувальника наведені в таблиці:


Автори дослідження дійшли висновку, що COMQ-12 забезпечує високу надійність і може використовуватися як цільовий клінічний інструмент для аналізу якості життя, що пов’язана зі здоров’ям, у пацієнтів з хронічним середнім отитом.


Джерело : Health and Quality of Life Outcomes
Посилання на джерело : https://assets.researchsquare.com/files/rs-14560/v2/44681f9d-e4e9-4b5d-a60b-4762287f94e3.pdf
Оригінальна назва статті : Validation of a Spanish version of the health-related quality of life (HRQoL) measure for Chronic Otitis Media (COMQ-12)
Автори : Ana M Otoya-Tono et al.
Джерело

Health and Quality of Life Outcomes

Посилання на джерело
Оригінальна назва статті

Validation of a Spanish version of the health-related quality of life (HRQoL) measure for Chronic Otitis Media (COMQ-12)

Автори

Ana M Otoya-Tono et al.