Оцінка болючого зап'ястно-п'ясткового виступу за допомогою магнітно-резонансної томографії

 •  

  НОВИНИ

 • НОВИНИ МЕДИЦИНИ
 •  

  5 хвилин читати

  • 1
 •  

  НОВИНИ

 • НОВИНИ МЕДИЦИНИ
 

5 хвилин читати

Jan 09,2020
 • 1

  ЩО НОВОГО?

Набряк кісткового мозку (НКМ) у шилоподібній кістці або зап'ястно-п'ястковому виступі часто спостерігають на МРТ-знімках у пацієнтів з болем у тильній стороні зап'ястя. 

Згідно з результатами дослідження, нещодавно проведеного дослідниками медичного коледжу Сідні Кіммела, набряк кісткового мозку (НКМ) у шилоподібній кістці або зап'ястно-п'ястковому виступі постійно спостерігають на МРТ-знімках у пацієнтів з болем у тильній стороні зап'ястя. Доведено, що МРТ є ідеальним методом підтвердження НКМ. Основна мета цього дослідження полягала в оцінці закономірностей результатів, отриманих методом МРТ, місця з'єднання зап'ястно-п'ясткового виступу та сухожилку короткого променевого розгинача зап'ястя (КПРЗ) у пацієнтів із посттравматичним болем зап'ястя або болем, спричиненим надмірним навантаженням.

Загалом було відібрано 84 МРТ-знімків зап'ястно-п'ясткового виступу (що були зроблені у період із грудня 2006 р. по червень 2015 р.), та проведено аналіз: виду зап'ястно-п'ясткового виступу на МРТ; НКМ; місця з'єднання; наявності тендосиновіту/тендиніту сухожилка КПРЗ, та з'єднання сухожилка КПРЗ. У 68 пацієнтів був означений біль у зап'ясті.

У 21 % учасників виявлено зрощення зап'ястно-п'ясткового виступу, у 35 % — зрощення з частковою коаліцією, та у 44 % — із шилоподібною кісткою. У 64 % пацієнтів спостерігали регіонарний НКМ, у 50 % випадків нестійкого виступу та 78 % стійкого виступу спостерігали НКМ. У 20 % випадків сухожилок КПРЗ був з'єднаний із зап'ястно-п'ястним виступом, у 35 % — з'єднаний із третьою п'ястковою кісткою, а у 45 % мав обидва з'єднання. НКМ відповідного з'єднання був виявлений у 35, 66 та 71 % пацієнтів. Біль на тильній стороні зап'ястя був пов'язаний із НКМ, про що свідчить НКМ у зап'ястно-п'ястковому виступі, виявлений у 75 % пацієнтів. Результати МРТ вказують на наявність набряку кісткового мозку.


Джерело : Skeletal Radiology
Посилання на джерело : https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/30637474
Оригінальна назва статті : MRI of a painful carpal boss: variations at the extensor carpi radialis brevis insertion and imaging findings in regional traumatic and overuse injuries.
Автори : Mika T. Nevalainen та співавтори
Джерело

Skeletal Radiology

Посилання на джерело
Оригінальна назва статті

MRI of a painful carpal boss: variations at the extensor carpi radialis brevis insertion and imaging findings in regional traumatic and overuse injuries.

Автори

Mika T. Nevalainen та співавтори