Підтверджено ефективність вальпроату з магнієм при профілактиці нападів мігрені

 •  

  НОВИНИ

 • НОВИНИ МЕДИЦИНИ
 •  

  3 хвилин читати

  • 1
 •  

  НОВИНИ

 • НОВИНИ МЕДИЦИНИ
 

3 хвилин читати

Jun 09,2021
 • 1

  ЩО НОВОГО?

Вальпроат натрію в низьких дозах у комбінації з магнієм може бути ефективний у пацієнтів з мігренню.

Згідно з результатами рандомізованого дослідження, опублікованими в The Journal of Headache and Pain, магній при комбінованому застосуванні з вальпроатом натрію підсилює його лікувальну дію відносно мігрені. Також магній дозволяє знизити необхідну для профілактики нападу мігрені дозу вальпроату натрію.

Для оцінки ефективності комбінованої терапії магнієм і вальпроатом натрію Samira Khani і співавт. включили в дослідження пацієнтів у віці від 18 до 65 років, які страждають на мігрень. Учасників (не менше 4 нападів мігрені на місяць), розділили на наступні групи:

 • Група А (82 пацієнта), в якій проводилася терапія вальпроатом натрію;
 • Група B (70 пацієнтів) для комбінованої терапії магнієм і вальпроатом натрію;
 • Група C (70 пацієнтів) - терапія магнієм.

При кожному візиті 1 раз на місяць реєстрували характеристики мігрені, такі як частота, тяжкість, тривалість нападів і щомісячне використання анальгетиків.

У групах A, B і C спостерігалося істотне полегшення всіх ознак мігрені в порівнянні з вихідними показниками. Крім частоти головного болю, для інших трьох параметрів було відзначено виразне зниження в групі B в порівнянні з групою A (оцінка через 3 місяці).

Крім того, через 3 місяці було відзначено істотне зниження відносно вихідного показника по шкалі індексу впливу головного болю (HIT-6) і за шкалою оцінки впливу мігрені на повсякденну активність (MIDAS) в трьох групах. Найбільш виразні зміни спостерігалися в групах A і B в порівнянні з групою C.


Таким чином, цю нову комбінацію ліків можна використовувати як більш ефективний і безпечний засіб для профілактики нападів мігрені.


Джерело : The Journal of Headache and Pain
Посилання на джерело : https://thejournalofheadacheandpain.biomedcentral.com/articles/10.1186/s10194-021-01234-6
Оригінальна назва статті : Comparative study of magnesium, sodium valproate, and concurrent magnesium-sodium valproate therapy in the prevention of migraine headaches: a randomized controlled double-blind trial
Автори : Samira Khani і співавт.
Джерело

The Journal of Headache and Pain

Посилання на джерело
Оригінальна назва статті

Comparative study of magnesium, sodium valproate, and concurrent magnesium-sodium valproate therapy in the prevention of migraine headaches: a randomized controlled double-blind trial

Автори

Samira Khani і співавт.