Підтверджено ефективність застосування комбінованої спінально-епідуральної аналгезії для полегшення болю під час пологів

 •  

  НОВИНИ

 • НОВИНИ МЕДИЦИНИ
 •  

  3 хвилин читати

  • 0
 •  

  НОВИНИ

 • НОВИНИ МЕДИЦИНИ
 

3 хвилин читати

Jul 21,2021
 • 0

  ЩО НОВОГО?

Для ефективного полегшення болю і підвищення задоволеності жінок, які повторно народжують, під час пологів можна використовувати комбіновану спінально-епідуральну аналгезію (CSEA).

Результати дослідження, опубліковані в журналі Ginekologica polska, вказують на те, що CSEA виявилася більш ефективною з точки зору знеболювання і задоволеності пацієнток у порівнянні з контрольованою пацієнтом аналгезією реміфентанілом (RPCA). Крім того, в тих випадках, коли нейроаксіальна аналгезія недоступна або протипоказана, RPCA може забезпечити більш позитивний досвід пологів. Однак слід пам'ятати, що при проведенні RPCA обов'язкова присутність акушера для контролю гіповентиляції.

В основі цього проспективного обсерваційного дослідження, проведеного Iva Blajic і співавт., лежить гіпотеза про те, що CSEA забезпечує більш ефективне і стійке полегшення болю в порівнянні з RPCA. Для порівняння знеболювальної дії даних типів аналгезії з використанням числової рейтингової шкали (NRS), даних про задоволеність ступенем полегшення болю, частоту небажаних явищ і хід родової діяльності в цілому 161 жінок, які повторно народжували, розділили на групи застосування RPCA (80 жінок) і CSEA (81 жінка).

В обох групах через 15 хвилин спостерігалося значне зниження інтенсивності болю в порівнянні з вихідним рівнем. При використанні CSEA вдалося в значній мірі зменшити виразність болю протягом всього періоду пологів:


Застосування CSEA дозволило досягти більшої задоволеності. Крім того, велика частка пацієнток, які отримали CSEA, для наступних пологів вибрали той же спосіб аналгезії. Використання RPCA було пов'язано з розвитком апное (25%), десатурації (34%) і уповільненням дихання (21%). Однак ці явища були тимчасовими, і їх вдалося купірувати. Виразного седативного ефекта не спостерігалося. Стан усіх новонароджених за шкалою Апгар був задовільним (> 8). Таким чином, проведення CSEA у жінок, які повторно народжують, забезпечує більш ефективне знеболювання і задоволеність пацієнток у порівнянні з RPCA.


Джерело : Ginekologica polska
Посилання на джерело : https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/33914329/
Оригінальна назва статті : Analgesic efficacy of remifentanil patient-controlled analgesia versus combined spinal-epidural technique in multiparous women during labour
Автори : Iva Blajic і співавт.
Джерело

Ginekologica polska

Посилання на джерело
Оригінальна назва статті

Analgesic efficacy of remifentanil patient-controlled analgesia versus combined spinal-epidural technique in multiparous women during labour

Автори

Iva Blajic і співавт.