Порушення сну може призвести до посилення болю при метадоновій замісній терапії

 •  

  НОВИНИ

 • НОВИНИ МЕДИЦИНИ
 •  

  2 хвилин читати

  • 0
 •  

  НОВИНИ

 • НОВИНИ МЕДИЦИНИ
 

2 хвилин читати

Dec 14,2020
 • 0

  ЩО НОВОГО?

Якість сну може в значній мірі знизити катастрофізацію болю і його інтенсивність.

Згідно з результатами дослідження, опублікованими в журналі «The Clinical Journal of Pain», підвищення інтенсивності болю внаслідок її катастрофізації, викликаної порушеннями сну, є важливим механізмом посилення інтенсивності болю у пацієнтів з розладом, пов'язаним з вживанням опіоїдів, і хронічним болем, які отримують метадонову замісну терапію (МЗТ).


Ponce Martinez, Caridad і співавт. перехресно оцінили зв'язок між інтенсивністю болю, катастрофізацією болю і порушенням сну у пацієнтів з розладом, пов'язаним з вживанням опіоїдів, і хронічним болем, які отримують МЗТ.


У перехресне клінічне дослідження включили 164 пацієнта, які отримували МЗТ після оцінки стану на підставі повідомлених ними даних, та 89 пацієнтів з розладом, пов'язаним з вживанням опіоїдів, і хронічним болем. Всі можливі шляхи підвищення інтенсивності болю досліджували з використанням шести моделей медіації (тобто кожну змінну вважали незалежною, змінною-медіатором або залежною змінною).

Як було зазначено, єдиним важливим опосередкованим ефектом був непрямий вплив порушення сну на інтенсивність болю шляхом катастрофізації болю. Більш виражене порушення сну призводило до більш вираженої катастрофізації болю, яка, в свою чергу, викликала посилення болю.


Автори дослідження вказали, що лікування порушення сну може сприятливо вплинути на пацієнтів з розладом, пов'язаним з вживанням опіоїдів, і хронічним болем, які отримують МЗТ; і що необхідне проведення подальших проспективних досліджень.


Джерело : The Clinical Journal of Pain
Посилання на джерело : https://journals.lww.com/clinicalpain/Abstract/2020/09000/Associations_Among_Sleep_Disturbance,_Pain.1.aspx
Оригінальна назва статті : Associations Among Sleep Disturbance, Pain Catastrophizing, and Pain Intensity for Methadone-maintained Patients with Opioid Use Disorder and Chronic Pain
Автори : Ponce Martinez, Caridad та співавт.
Джерело

The Clinical Journal of Pain

Посилання на джерело
Оригінальна назва статті

Associations Among Sleep Disturbance, Pain Catastrophizing, and Pain Intensity for Methadone-maintained Patients with Opioid Use Disorder and Chronic Pain

Автори

Ponce Martinez, Caridad та співавт.