Порівняння методів ендоскопічної та мікроскопічної мірингопластики хрящевою тканиною

 •  

  НОВИНИ

 • НОВИНИ МЕДИЦИНИ
 •  

  3 хвилин читати

  • 2
 •  

  НОВИНИ

 • НОВИНИ МЕДИЦИНИ
 

3 хвилин читати

Dec 14,2020
 • 2

  ЩО НОВОГО?

Ендоскопічна мірингопластика є співставним з традиційним способом мірингопластики, за безпекою та ефективністю, метод відновлення слуху. 

Відповідно до результатів недавнього дослідження, застосування методу ендоскопічної мірінгопластики хрящовою тканиною дає більш сприятливі клінічні результати втручання у пацієнтів з хронічним отитом середнього вуха, та характеризується менш вираженим післяопераційним болем та більш коротким періодом відновлення. Встановили, що ендоскопічна мірингопластика хрящовою тканиною є більш ефективною технікою мірінгопластики.

У цьому дослідженні за участю 130 пацієнтів з хронічним отитом середнього рівня важкості порівняли клінічні результати у пацієнтів після ендоскопічної мірингопластики (n = 75) та пацієнтів після мікроскопічної мірингопластики (n = 55).

Статистично значущих відмінностей рівня відновлення функції слуху через 1, 6 та 12 місяців, в групах дослідження після операції виявлено не було. Однак у пацієнтів, яким виконали ендоскопічну мірінгопластику, відзначався високий ступінь відновлення функції слуху. Також пацієнти групи ендоскопічної мірингопластики повідомляли про меншу вираженість післяопераційного болю та більш короткий період відновлення після втручання.


Рисунок. Відновлення функції слуху через 1, 6 та 12 місяців після хірургічної операції

Таким читном було визначено, що ендоскопічна мірингопластика є більш ефективним методом відновлення функції слуху, ніж традиційний спосіб мірингопластики.


Джерело : Iranian Journal of Otorhinolaryngoligy
Посилання на джерело : https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC7515622/
Оригінальна назва статті : Endoscopic Versus Microscopic Cartilage Myringoplasty in Chronic Otitis Media
Автори : Ahmad Daneshi та співавт.
Джерело

Iranian Journal of Otorhinolaryngoligy

Посилання на джерело
Оригінальна назва статті

Endoscopic Versus Microscopic Cartilage Myringoplasty in Chronic Otitis Media

Автори

Ahmad Daneshi та співавт.