Преднізон сприяє значному полегшенню болю після тотального ендопротезування колінного суглоба

 •  

  НОВИНИ

 • НОВИНИ МЕДИЦИНИ
 •  

  3 хвилин читати

  • 1
 •  

  НОВИНИ

 • НОВИНИ МЕДИЦИНИ
 

3 хвилин читати

Feb 06,2021
 • 1

  ЩО НОВОГО?

Преднізон для прийому всередину сприяє зниженню інтенсивності болю після тотального ендопротезування колінного суглоба.

Згідно з результатами дослідження, опублікованими в журналі Orthopaedics & traumatology, surgery & research, прийом преднізона всередину в дозі 10 мг протягом двох тижнів після проведення тотального ендопротезування колінного суглоба (ТЕКС) ефективно знижує підгострий біль (разом з болем при ходьбі (PWA) і болем в стані спокою (PAR)), а також скорочує застосування анальгетиків після втручання.


Автори дослідження висунули гіпотезу, що прийом преднізону всередину може сприяти полегшенню підгострого болю після ТЕКС. Було проведено рандомізоване контрольоване дослідження, в яке включили 49 пацієнтів. Учасників рандомізували в 2 групи: групу преднізона (в дозі 10 мг всередину 1 р / добу протягом двох тижнів починаючи з першого дня після втручання) і контрольну групу. Під час ендопротезування пацієнтам вводили комбінацію знеболюючих препаратів, після втручання пацієнти отримували целекоксиб і трамадол для прийому всередину. Інтенсивність болю (PWA і PAR) оцінювали з використанням візуальної аналогової шкали (ВАШ). Період спостереження склав 3 місяці.


Результати дослідження свідчать про те, що у пацієнтів групи преднізона інтенсивність болю за шкалою ВАШ на 7, 14 і 28-й дні після ТЕКС була нижчою в порівнянні з пацієнтами контрольної групи. Крім того, на 14-й і 28-й дні після втручання інтенсивність болю в стані спокою була нижчою у пацієнтів групи преднізона в порівнянні з пацієнтами контрольної групи.


Джерело : Orthopaedics & traumatology, surgery & research.
Посилання на джерело : https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/33333285/
Оригінальна назва статті : Oral administration of prednisone effectively reduces subacute pain after total knee arthroplasty.
Автори : Xingwang Cheng і співав.
Джерело

Orthopaedics & traumatology, surgery & research.

Посилання на джерело
Оригінальна назва статті

Oral administration of prednisone effectively reduces subacute pain after total knee arthroplasty.

Автори

Xingwang Cheng і співав.