Препарати, що можуть діяти проти нового коронавірусу 2019 року

 •  

  НОВИНИ

 • НОВИНИ МЕДИЦИНИ
 •  

  5 хвилин читати

  • 3
 •  

  НОВИНИ

 • НОВИНИ МЕДИЦИНИ
 

5 хвилин читати

Mar 26,2020
 • 3

  ЩО НОВОГО?

Наразі для лікування коронавірусної хвороби COVID-19 досліджують нуклеотидний аналог, що призначений для терапії інфекції, спричиненої вірусом Ебола, та інгібітори протеази ВІЛ-1. Згідно з першими результатами, вони дещо ефективні при COVID-19, але не здатні усунути високопатогенну інфекцію.

Спалах коронавірусної інфекції COVID-2019, спричиненої коронавірусом нового типу (або SARS-CoV-2), перетворився на міжнародну надзвичайну ситуацію в галузі суспільної охорони здоров'я. У зв'язку з тим, що частота інфікування збільшується швидкими темпами, розробка методу терапії, який можна було би використовувати для контролю пандемії, є нагальною вимогою. Miguel Angel Martinez підготував невеликий огляд наявних препаратів, придатних для лікування коронавірусної інфекції COVID-2019.

Відомі лікарські засоби для лікування коронавірусних інфекцій SARS-CoV, (2003-го року) та MERS-CoV, (2012-го року), можуть ефективно діяти проти нового коронавірусу, що спричиняє COVID-19. Найперспективнішим кандидатом є ремдесивір (GS-5734), нуклеотидний аналог, який використовували для терапії інфекції, спричиненої вірусом Ебола. Цей лікарський засіб показав свою ефективність у тваринних моделях, пригнічуючи реплікацію коронавірусних інфекцій MERS-CoV та SARS-CoV. Крім того, була встановлена ефективність терапії інгібіторами протеази ВІЛ-1 у поєднанні з лопінавіром/ритонавіром та інтерфероном бета, в пацієнтів із коронавірусною інфекцією SARS-CoV.

Терапія ремдесивіром виявилася більш ефективною при лікуванні коронавірусної інфекції MERS-CoV у моделі гуманізованої лінії трансгенних мишей, ніж терапія лопінавіром/ритонавіром та інтерфероном бета. Високі рівні смертності в пацієнтів із коронавірусними інфекціями SARS-CoV-2, SARS-CoV, MERS-CoV свідчать про можливу роль прозапальної відповіді в патогенезі цих інфекцій. Але залишається незрозумілим, чи можливий цілеспрямований вплив на запальний процес.


Джерело : Antimicrobial Agents and Chemotherapy
Посилання на джерело : https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/32152082/?from_term=corona+covid&from_pos=9
Оригінальна назва статті : Compounds With Therapeutic Potential Against Novel Respiratory 2019 Coronavirus
Автори : Miguel Angel Martinez
Джерело

Antimicrobial Agents and Chemotherapy

Посилання на джерело
Оригінальна назва статті

Compounds With Therapeutic Potential Against Novel Respiratory 2019 Coronavirus

Автори

Miguel Angel Martinez