Прямі оральні антикоагулянти не запобігають тяжкому перебігу COVID-19

 •  

  НОВИНИ

 • НОВИНИ МЕДИЦИНИ
 •  

  3 хвилин читати

  • 0
 •  

  НОВИНИ

 • НОВИНИ МЕДИЦИНИ
 

3 хвилин читати

Jan 08,2021
 • 0

  ЩО НОВОГО?

Не встановлено зв’язку між прийомом прямих оральних антикоагулянтів (ПОАК) та ризиком тяжкого перебігу коронавірусної хвороби COVID-19. 

Дослідження показало, що продовження застосування ПОАК не пов'язане зі зниженням ризику тяжкого COVID-19, а отже, раніше призначені ПОАК не впливають на прогноз.

Велике національне когортне дослідження на базі реєстру (459402 учасники) було проведене з метою визначити, чи впливає застосування ПОАК на ризик тяжкого перебігу COVID-19. Дві первинні кінцеві точки включали: 1) надходження до лікарні з лабораторно підтвердженим COVID-19; 2) направлення до відділення інтенсивної терапії (ВІТ) або смерть внаслідок лабораторно підтвердженого COVID-19.

Дослідники засвідчили відсутність зв'язку застосування ПОАК (n=103703) зі зменшенням ризику госпіталізації через COVID-19 в порівнянні з когортою пацієнтів з фібриляцією передсердь, в якій ПОАК не застосовувалися (n=36875), а також в порівнянні з когортою осіб, які страждали на серйозні серцево-судинні захворювання (n=355699).

Більше того, не виявлено взаємозв’язків між застосуванням ПОАК та направленням до ВІТ або смертністю від COVID-19.

Таким чином, прогноз COVID-19 не залежить від раннього початку прийому ПОАК в амбулаторному режимі, оскільки ПОАК не захищають від тяжкого перебігу COVID-19 .


Джерело : Journal of Internal Medicine
Посилання на джерело : https://onlinelibrary.wiley.com/doi/abs/10.1111/joim.13205
Оригінальна назва статті : Direct oral anticoagulant use and risk of severe COVID‐19
Автори : Benjamin Flam et al.
Джерело

Journal of Internal Medicine

Посилання на джерело
Оригінальна назва статті

Direct oral anticoagulant use and risk of severe COVID‐19

Автори

Benjamin Flam et al.