Терапія гіалуроновою кислотою ефективна при інтерстиційному циститі / синдромі болісного сечового міхура

 •  

  НОВИНИ

 • НОВИНИ МЕДИЦИНИ
 •  

  3 хвилин читати

  • 0
 •  

  НОВИНИ

 • НОВИНИ МЕДИЦИНИ
 

3 хвилин читати

Dec 23,2020
 • 0

  ЩО НОВОГО?

Симптоми інтерстиційного циститу / синдрому болісного сечового міхура (ІЦ-СБС) покращувалися після лікування гіалуроновою кислотою, що супроводжувалося зменшенням частоти позивів на сечовипускання та збільшенням максимальної ємності  сечового міхура. 

Збільшення наповнення міхура, при якому виникав перший позив на сечовипускання, та зменшення частоти ніктурії після лікування можуть бути позитивними прогностичними ознаками при ІЦ-СБС.


В рамках дослідження тридцятьом пацієнтам з ІЦ-СБС впродовж 6 місяців вводили в сечовий міхур гіалуронову кислоту. Перед початком лікування проводили цистоскопію міхура, наповненого рідиною, загальний аналіз сечі, культуральне та цитологічне дослідження, впродовж 3 днів вели щоденник сечовипускання. До та після лікування досліджували уродинаміку. Симптоматичні зміни оцінювали за допомогою візуальної аналогової шкали та спеціалізованих опитувальників: O'Leary-Sant, ICSI та ICPI.

В результаті лікування суттєво покращилися оцінки за ICSI та ICPI, зменшилася частота сечовипускань, нетримання, ніктурії, полегшився тазовий біль, збільшилася ємність сечового міхура.


Автори дійшли висновку, що інтравезикальна терапія гіалуроновою кислотою покращує симптоми ІЦ-СБС, що відображається в зменшенні частоти позивів на сечовипускання та покращенні показників уродинаміки.


Джерело : Taiwanese Journal of Obstetrics & Gynecology
Посилання на джерело : https://www.sciencedirect.com/science/article/pii/S1028455920302321
Оригінальна назва статті : The effect of intravesical hyaluronic acid therapy on urodynamic and clinical outcomes among women with interstitial cystitis/bladder pain syndrome
Автори : Yu-Chen Peng et al.
Джерело

Taiwanese Journal of Obstetrics & Gynecology

Посилання на джерело
Оригінальна назва статті

The effect of intravesical hyaluronic acid therapy on urodynamic and clinical outcomes among women with interstitial cystitis/bladder pain syndrome

Автори

Yu-Chen Peng et al.