Терапія рімегепантом для прийому всередину може виступати новим таргетованим підходом до профілактики мігрені

 •  

  НОВИНИ

 • НОВИНИ МЕДИЦИНИ
 •  

  3 хвилин читати

  • 0
 •  

  НОВИНИ

 • НОВИНИ МЕДИЦИНИ
 

3 хвилин читати

Feb 12,2021
 • 0

  ЩО НОВОГО?

Профілактичне застосування рімегепанта для прийому всередину при лікуванні пацієнтів з мігренню є безпечним, демонструє добру переносимість і високу ефективність.

Згідно з результатами недавнього дослідження за участю 1591 пацієнта, опублікованими в журналі The Lancet, встановлена безпека та ефективність застосування рімегепанта в профілактичному лікуванні мігрені.

Robert Croop і співавт. провели рандомізоване подвійне сліпе плацебо-контрольоване дослідження II / III фази. Метою дослідження була оцінка безпеки і ефективності застосування рімегепанта (антагоніста рецептора кальцитонін-ген-зв'язаного пептиду) в якості профілактичної терапії мігрені.

Пацієнтів, у яких напади мігрені спостерігалися протягом як мінімум 1 року, були рандомізовані на прийом рімегепанта всередину в дозі 75 мг (n = 373) або плацебо (n = 374) через день протягом 12 тижнів. Основною кінцевою точкою вважали зміну середнього числа нападів мігрені за місяць впродовж останніх 4 тижнів терапії, тобто з 9-го по 12 й тиждень. В аналіз ефективності (n = 695) і аналіз безпеки (n = 741) включали пацієнтів, які прийняли мінімум 1 дозу досліджуваного препарату.

В ході дослідження було встановлено, що у пацієнтів, які отримували рімегепант, зміна середнього числа епізодів мігрені з 9-го по 12-й тиждень була статистично значимо вища в порівнянні з групою плацебо. Середнє число епізодів мігрені в місяць за вказаний період часу наведено в таблиці нижче.


Таблиця. Середнє число епізодів мігрені на місяць.

Крім того, у 36% пацієнтів кожної групи лікування відзначали розвиток небажаних явищ легкого або середнього ступеня тяжкості. 7 пацієнтів групи рімегепанта і 4 пацієнта групи плацебо припинили участь в дослідженні в зв'язку з небажаними явищами. Смертей зареєстровано не було.


Джерело : The Lancet.
Посилання на джерело : https://www.thelancet.com/journals/lancet/article/PIIS0140-6736(20)32544-7/fulltext
Оригінальна назва статті : Oral rimegepant for preventive treatment of migraine: a phase 2/3, randomised, double-blind, placebo-controlled trial.
Автори : Robert Croop і співав.
Джерело

The Lancet.

Посилання на джерело
Оригінальна назва статті

Oral rimegepant for preventive treatment of migraine: a phase 2/3, randomised, double-blind, placebo-controlled trial.

Автори

Robert Croop і співав.