Терапія самоорганізовуваними пептидами визнана ефективною для ремінералізації емалі і лікування карієсу

 •  

  НОВИНИ

 • НОВИНИ МЕДИЦИНИ
 •  

  3 хвилин читати

  • 1
 •  

  НОВИНИ

 • НОВИНИ МЕДИЦИНИ
 

3 хвилин читати

Jun 09,2021
 • 1

  ЩО НОВОГО?

Самоорганізовувані пептиди можуть бути прийнятним варіантом для зниження частоти розвитку карієсу і ремінералізації вогнищ каріозного ураження.

У Journal of Dentistry були опубліковані результати систематичного огляду даних клінічних досліджень, в яких проводилася оцінка ефективності пептидів, що самоорганізуються (SAP), при ремінералізації початкових каріозних уражень. Зібрана інформація свідчить, що терапія SAP може розглядатися як дієвий метод ремінералізації емалі і боротьби з каріозними ураженнями.

Було проведено пошук проспективних контрольованих (не)рандомізованих досліджень без часових і мовних фільтрів в базах даних Ovid EMBASE, Central і PubMed. Метою було виявлення робіт по оцінці ефективності SAP в порівнянні з плацебо або стандартним лікуванням (група контролю). Інструменти Grade Profiler 3.6 і Risk of Bias 2.0 застосовувалися для оцінки рівня доказовості і ризику систематичної помилки.

Всього було ідентифіковано 7 рандомізованих контрольованих досліджень, п'ять з роздільним дослідженням порожнини рота (split-mouth) і два в паралельних групах. Загальна кількість учасників склала 294 людини (508 зубів). Метааналіз був проведений для оцінки ефективності застосування SAP (плюс фінішне покриття фтором) в порівнянні з відсутністю обробки (плюс фінішне покриття фтором) (контрольна група). У групі застосування SAP було зареєстровано статистично значимо більш виразне поліпшення оптичних властивостей, ніж у контрольній групі. Кінцеві точки оцінювалися за допомогою візуальної аналогової шкали, лазерної флуоресценції, шкали Міжнародної системи виявлення та оцінки карієсу (ICDAS) або морфометричних вимірювань, як представлено в таблиці нижче:


Результати даного аналізу свідчать, що застосування SAP ефективно щодо ремінералізації емалі і боротьби з карієсом, проте інтерпретацію слід проводити з обережністю через обмежений обсяг доказів.


Джерело : Journal of Dentistry
Посилання на джерело : https://www.sciencedirect.com/science/article/pii/S0300571221000737
Оригінальна назва статті : Efficacy of a self-assembling peptide to remineralize initial caries lesions – a systematic review and meta-analysis
Автори : R.J. Wierichs і співавт.
Джерело

Journal of Dentistry

Посилання на джерело
Оригінальна назва статті

Efficacy of a self-assembling peptide to remineralize initial caries lesions – a systematic review and meta-analysis

Автори

R.J. Wierichs і співавт.