Топічні анальгетики можуть бути корисними для лікування нейропатичного болю, спричиненого травмою спинного мозку

 •  

  НОВИНИ

 • НОВИНИ МЕДИЦИНИ
 •  

  6 хвилин читати

  • 0
 •  

  НОВИНИ

 • НОВИНИ МЕДИЦИНИ
 

6 хвилин читати

Nov 16,2020
 • 0

  ЩО НОВОГО?

Нещодавно опублікований огляд в журналі ‘Spinal cord series and cases’, серії клінічних випадків та окремі випадки свідчать про те, що топічні альтернативні анальгетики можуть бути ефективними при лікуванні нейропатичного болю, спричиненого травмою спинного мозку.

T. C. Crul та співавтори виконали пошук публікацій на цю тему, опублікованих до травня 2019 року. Крім того, автори провели інтерв’ю з 8 пацієнтами (віком 49-72 років) з нейропатичним болем внаслідок травми СМ, які лікувалися топічними анальгетиками.

В результаті було відібрано сім публікацій (5 клінічних випадків і 2 серії випадків) стосовно використання топічних засобів для полегшення нейропатичного болю після травми СМ. В жодному з досліджень не було контрольного лікування. Полегшення НБ з часом відмічалося в усіх спостереженнях. Всі опитані пацієнти крім одного мали неповне ушкодження СМ. У них застосовували такі топічні засоби: баклофен, фенітоїн, амітриптилін, кетамін, лоперамід. Всі пацієнти під час лікування відмітили полегшення болю не менш ніж на 3 бали за 11-бальною числовою рейтинговою шкалою. «Подальші плацебо-контрольовані дослідження необхідні для вивчення терапевтичного потенціалу топічних анальгетиків при НБ внаслідок ураження СМ» - зазначили автори у підсумку.


Джерело : Spinal cord series and cases
Посилання на джерело : https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/32792476/
Оригінальна назва статті : Neuropathic pain in spinal cord injury: topical analgesics as a possible treatment
Автори : T. C. Crul, et al.
Джерело

Spinal cord series and cases

Посилання на джерело
Оригінальна назва статті

Neuropathic pain in spinal cord injury: topical analgesics as a possible treatment

Автори

T. C. Crul, et al.