Вакцина проти COVID-19 компанії «Модерна» показала потенційну ефективність у кліндослідженні третьої фази

 •  

  НОВИНИ

 • НОВИНИ МЕДИЦИНИ
 •  

  2 хвилин читати

  • 2
 •  

  НОВИНИ

 • НОВИНИ МЕДИЦИНИ
 

2 хвилин читати

Dec 17,2020
 • 2

  ЩО НОВОГО?

Експериментальна вакцина проти COVID-19 компанії «Модерна» (Moderna) показала ефективність 94,5%  у клінічному дослідженні третьої фази.

15 листопада 2020 були опубліковані незалежні дані, та Наглядова рада з безпеки анонсувала, що експериментальна вакцина проти COVID-19 компанії «Модерна» (mRNA-1273) мала рівень ефективності - 94.5%. Вакцина продемонструвала належні безпеку, ефективність застосування при симптоматичному захворюванні COVID-19 у дорослих, та добре переносилася.

Дану вакцину сумісно створили компанія «Модерна» та Національний інститут з вивчення алергічних та інфекційних захворювань США (National Institute of Allergy and Infectious Diseases, NIAID). Вакцину інтегрували зі стабілізованого з «шипу» імуногену вірусу SARS-CoV-2 (розробка вчених NIAID), та платформою доставки mRNA («зв'язкова» РНК, messenger RNA; розробка компанії «Модерна»).

Рандомізований проміжний аналіз даних цього дослідження фази ІІІ (COVE trial) включив 95 клінічно симптоматично виражених випадків захворювання COVID-19. Загалом, 5 випадків сталися в групі вакцинованих, та 90 випадків – в групі, що отримала плацебо. Близько 11 випадків COVID-19 (11/95), мали важкий перебіг; всі вони сталися в групі, що отримала плацебо. Знахідки досягли статистичної відмінності.

В дослідженні ефективності вакцини взяли участь більше ніж 30 тисяч волонтерів, на ста дослідницьких сайтах у США. Дослідження стартувало 27 липня 2020 року, після того, як вакцина-кандидат має добрі профілі імуногенності та переносимості. Близько 37% учасників дослідження були з етнічних та расових меншин. Таким чином, вакцина здається належним терапевтичним агентом для протидії коронавірусній пандемії.


Джерело : National Institutes of Health
Посилання на джерело : https://www.nih.gov/news-events/news-releases/promising-interim-results-clinical-trial-nih-moderna-covid-19-vaccine
Оригінальна назва статті : Promising Interim Results from Clinical Trial of NIH-Moderna COVID-19 Vaccine
Джерело

National Institutes of Health

Посилання на джерело
Оригінальна назва статті

Promising Interim Results from Clinical Trial of NIH-Moderna COVID-19 Vaccine