Відмова від прийому біологічних БПРП через небажані явища не залежить від віку

 •  

  НОВИНИ

 • НОВИНИ МЕДИЦИНИ
 •  

  3 хвилин читати

  • 1
 •  

  НОВИНИ

 • НОВИНИ МЕДИЦИНИ
 

3 хвилин читати

Feb 12,2021
 • 1

  ЩО НОВОГО?

Вік не впливає на частоту відмов від прийому біологічних БПРП через небажані явища у літніх та тих що не досягли літнього віку пацієнтів з ревматоїдним артритом.

Згідно з недавнім дослідженням, опублікованим в журналі Medicine (Baltimore), частота припинення прийому біологічних базових протиревматичних препаратів (БПРП) через несприятливі явища (НЯ) істотно не відрізнялася у пацієнтів <75 років і пацієнтів ≥75 років.

Yuzo Ikari и співав. провели ретроспективне когортное дослідження, щоб визначити, чи пов'язаний вік пацієнтів з ревматоїдним артритом (РА) з НЯ, викликаними біологічними БПРП.

У дане дослідження включили 416 пацієнтів з РА (84,6% жінок). Максимальний період спостереження стану пацієнтів в обох вікових групах склав 1 рік. При однофакторному і багатофакторному аналізі використовували критерій хі-квадрат (за Пірсоном) і логістичний регресійний аналіз.

Показники основної кінцевої точки представлені в таблиці нижче.
Джерело : Medicine (Baltimore).
Посилання на джерело : https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/33350780/
Оригінальна назва статті : The association between age and adverse events due to biologic disease-modifying antirheumatic drugs in patients with rheumatoid arthritis: A retrospective cohort study.
Автори : Yuzo Ikari і співав..
Джерело

Medicine (Baltimore).

Посилання на джерело
Оригінальна назва статті

The association between age and adverse events due to biologic disease-modifying antirheumatic drugs in patients with rheumatoid arthritis: A retrospective cohort study.

Автори

Yuzo Ikari і співав..