Вдосконалення процедури томографії приносових пазух: ультранизькодозова КТ

 •  

  НОВИНИ

 • НОВИНИ МЕДИЦИНИ
 •  

  3 хвилин читати

  • 3
 •  

  НОВИНИ

 • НОВИНИ МЕДИЦИНИ
 

3 хвилин читати

Dec 16,2020
 • 3

  ЩО НОВОГО?

Клініцисти можуть скористатися протоколом ультранизькодозової КТ для отримання зображень адекватної якості при виконанні ендоскопічних втручань з приводу доброякісних захворюваннях приносових пазух. 

В цьому дослідженні голову манекена Alderson RANDO сканували стандартною дозою та з використанням п’яти низькодозових протоколів КТ. Якість зображень оцінювали два радіолога для визначення найкращого низькодозового протоколу, який задовольняє вимогам для виконання функціональних ендоскопічних втручань. Потім для сканування використовували ультранизькодозові протоколи. В дослідженні за участі 40 дорослих пацієнтів використовували чотири низькодозових протоколи. Дані оцінювали за допомогою каппа-коефіцієнта Коена та описової статистики.

В дослідженні на манекені протокол сканування найнижчою дозою не отримав схвалення від радіологів через низьку якість зображень. З іншого боку, обидва радіолога високо оцінили якість зображень, отриманих в ультранизькодозових протоколах при обстеженні пацієнтів.

Таблиця. Протоколи сканування та дози.


Автори дійшли висновку, що ультранизькодозовий протокол КТ може забезпечити високу якість зображень при скануванні пацієнтів, які підлягають функціональній ендоскопічній хірургії для лікування доброякісних захворювань приносових пазух.


Джерело : Physica Medica
Посилання на джерело : https://www.sciencedirect.com/science/article/abs/pii/S1120179720302325
Оригінальна назва статті : Optimization of paranasal sinus CT procedure: Ultra-low dose CT as a roadmap for pre-functional endoscopic sinus surgery
Автори : Ana Diklić et al.
Джерело

Physica Medica

Посилання на джерело
Оригінальна назва статті

Optimization of paranasal sinus CT procedure: Ultra-low dose CT as a roadmap for pre-functional endoscopic sinus surgery

Автори

Ana Diklić et al.