Застосування кортикостероїдів пацієнтам з хронічним запальним артритом підвищує ризик зараження COVID-19; застосування імуномодуляторів вважають за безпечне

 •  

  НОВИНИ

 • НОВИНИ МЕДИЦИНИ
 •  

  3 хвилин читати

  • 1
 •  

  НОВИНИ

 • НОВИНИ МЕДИЦИНИ
 

3 хвилин читати

Feb 19,2021
 • 1

  ЩО НОВОГО?

У період пандемії COVID-19 лікарі можуть продовжувати застосовувати пацієнтам з хронічним артритом таргетні синтетичні/ біологічні препарати (ТС/Б), та базисні протиревматичні препарати (БПРП), без збільшення ризику зараження.

Згідно результатам дослідження, що нещодавно були опубліковані в журналі «BMC-Arthritis Research & Therapy», застосування імуномодулюючих препаратів у пацієнтів з ревматоїдним артритом в період пандемії COVID-19 визнано безпечним. З іншого боку, застосування кортикостероїдів в низьких дозах (зокрема, в дозі > 2,5 мг на добу) може сприяти підвищенню ризику зараження.

Дослідники - Ennio Giulio Favalli та інші, вивчили вплив кортикостероїдів та імунодепресантів у великій популяції, до якої увійшли 2050 пацієнтів з хронічним іммуноопосредованним запальним артритом.

Для оцінки частоти позитивних результатів аналізу мазка з носоглотки на SARS-CoV-2 і частоти розвитку гострих респіраторних захворювань, провели перехресне опитування. Опитування послідовно проводили для всіх пацієнтів або особисто, або за телефоном. Випадки COVID-19 визначали як підтверджені або вірогідні відповідно до критеріїв ВООЗ. Також вивчили вплив застосування лікарських засобів на розвиток COVID-19.

23 пацієнта (1,1%) із загальної популяції дослідження повідомили про лабораторно підтверджений діагноз COVID-19, а 29 пацієнтів (1,4%) - про дуже схоже інфекційне захворювання. Прийом кортикостероїдів і ТС/Б та БПРП, був незалежним чином пов'язаний з підвищеним ризиком розвитку COVID-19, у той час як прийом ТС/Б та БПРП – зі зниженим ризиком розвитку COVID-19. Незалежних ефектів, пов'язаних з віком, статтю, прийомом ТС/Б та БПРП, наявністю супутніх захворювань, не спостерігалося.


Джерело : BMC-Arthritis Research & Therapy
Посилання на джерело : https://arthritis-research.biomedcentral.com/articles/10.1186/s13075-020-02395-6
Оригінальна назва статті : Impact of corticosteroids and immunosuppressive therapies on symptomatic SARS-CoV-2 infection in a large cohort of patients with chronic inflammatory arthritis
Автори : Ennio Giulio Favalli та співавт.
Джерело

BMC-Arthritis Research & Therapy

Посилання на джерело
Оригінальна назва статті

Impact of corticosteroids and immunosuppressive therapies on symptomatic SARS-CoV-2 infection in a large cohort of patients with chronic inflammatory arthritis

Автори

Ennio Giulio Favalli та співавт.