Асоціація лікарів Індії та Індійське співтовариство гастроентерологів
(API-ISG) опублікували нові рекомендації з лікування гастроезофагеальної
рефлюксної хвороби (ГЕРХ) у дорослих пацієнтів.
API і ISG видали науково обґрунтовані рекомендації щодо лікування пацієнтів з ГЕРХ, що є широко поширеним захворюванням. Консенсусні клінічні рекомендації, які містять 43 положення, були розроблені на основі модифікованого методу Делфі. Розробку рекомендацій вели в ході очних зустрічей, поетапного електронного голосування та за допомогою аналізу відповідних джерел, переважно опублікованих в Індії.
З 43 положень дев'ять присвячені клінічними проявами ГЕРХ, одне - ускладненням ГЕРХ, одинадцять - діагностиці, чотири – епідеміології, та приблизно 18 - лікуванню (ендоскопічним, консервативним і хірургічним методам лікування).
Положення стверджували, якщо за результатами голосування частка тих, хто «повністю погодився» з ними або «погодився» з незначними застереженнями, становила 80% і більше.
Згідно масштабних даних популяційних досліджень, проведених в Індії, поширеність ГЕРХ серед населення становить приблизно 10%. Ймовірно, причиною росту захворюваності є зміни в способі життя і збільшення частки населення з надмірною масою тіла.
Діагностика ГЕРХ серед пацієнтів має бути в першу чергу спрямована на виявлення таких класичних симптомів, як регургітація кислим, і печія. Емпіричне лікування проводять інгібіторами протонної помпи (ІПП) або блокаторами H2-гістамінових рецепторів.
З огляду на вираженість клінічних симптомів ефективність всіх ІПП в еквівалентних терапевтичних дозах була порівнянною. Пацієнтів, у яких терапія ІПП не призводила до достатнього зниження вираженості симптомів, відносили до категорії пацієнтів з ГЕРХ, рефрактерної до лікування ІПП. У пацієнтів з насторожуючими симптомами і рефрактерною ГЕРХ слід обмежити застосування інвазивних методів дослідження.
The Journal of the Association of Physicians of India
API-ISG Consensus Guidelines for Management of Gastrooesophageal Reflux Disease
Shobna Bhatia та співавт.
Коментарі (0)